Այսօր կայացել են Ֆուտբոլի Հայաստանի Բարձրագույն լիգայի առաջնության չորրորդ փուլի առաջին երեք հանդիպումները: Երկրի փոխչեմպիոն «Արարատը» կրկին պարտություն է կրել, այս անգամ երկրի չեմպիոն «Փյունիկից»` 0:2 հաշվով: Հաշիվը բացվել է առաջին խաղակեսի 15-րդ րոպեին. առանձնացել է «Փյունիկի» կիսապաշտպան Արթուր Եդիգարյանը, եզրափակիչ գոլը 76-րդ րոպեին խփել է Միհրան Մինասյանը:
Հայաստանի առաջնության չորս փուլերում սա «Արարատի» չորրորդ պարտությունն է: «Փյունիկն», իր հերթին, չորրորդ հաղթանակն է տարել եւ 12 միավորով միանձնյա գլխավորել է Հայաստանի առաջնության մրցաշարային աղյուսակը:
Նշենք, որ «Արարատի» հերթական պարտությունից հետո, որն 9-րդն է 2009 թվականին, հավանական է փոխչեմպիոնի գլխավոր մարզիչ Աշոտ Կիրակոսյանի պաշտոնաթողությունը: Գլխավոր մարզիչի պաշտոնի հիմնական թեկնածուն Արկադի Անդրեասյանն է, որի թեկնածությունն արդեն դրված է ակումբի ղեկավարության քննարկմանը:
4-րդ փուլի մյուս երկու խաղում «Ուլիսը» սեփական դաշտում հաղթանակ է տարել Գյումրիի «Շիրակի» հանդեպ, իսկ «Կիլիկիան» չորրորդ անգամ պարտության է մատնել Կապանի «Գանձասարին»:
Շիրակի «Միկայի» եւ Երեւանի «Բանանցի» միջեւ չորրորդ փուլի վերջին հանդիպումը տեղի կունենա ապրիլի 19-ին:

Сегодня состоялись первые три встречи 4 тура чемпионата Высшей лиги Армении по футболу. Вице-чемпион страны «Арарат» вновь потерпел поражение, на этот от чемпиона страны «Пюника» со счетом 0:2. Счет был открыт на 15 минуте первого тайма: отличился полузащитник «Пюника» Артур Едигарян, окончательный счет на 76 минуте оформил нападающий Мигран Манасян.
Это четвертое поражение «Арарата» в четырех турах первенства Армении. «Пюник», в свою очередь, одержал четвертую победу и с 12 очками единолично возглавил турнирную таблицу чемпионата Армении.
Отметим, что после очередного поражения «Арарата», которое числится 9-ым в 2009 году, вероятно отстранение от должности главного тренера вице-чемпиона Ашота Киракосяна. Основным претендентом на должность главного тренера считается Аркадий Андреасян, кандидатура которого уже сейчас находится на рассмотрении руководства клуба.
В других двух играх 4 тура «Улис» на своем поле обыграл гюмрийский «Ширак», а «Киликия» нанесла четвертое поражение капанскому «Гандзасару».