20 Ապրիլ 2009 - 17:35 AMT
Ավարտվել է Հայաստանի սամբոյի առաջնությունը, որը տեղի էր ունենում ապրիլի 18-19 ԼՂՀ մայրաքաղաք Ստեփանակերտում: Ինչպես հաղորդելէ PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին Հայաստանի Սամբոյի ֆեդերացիայի նախագահ Լեոնիդ Հայրապետյանը, առաջնության արդյունքներով Եվրոպայի առաջնությունում կձեւավորվի Հայաստանի հավաքականի կազմը, որը կընթանա մայիսի 14-18-ը Միլանում:
Հայրապետյանի խոսքերով, ֆինանսական խնդիրների պատճառով հետաձգվել է ուսումնա-մարզական հավաքը, որը պետք է տեղի ունենար Արմավիրում (Ռուսաստան): Դրա համար Հայաստանը Երեւանում կպատրաստվի ԵԱ-ին:

Завершился чемпионат Армении по самбо, который проходил с 18 по 19 апреля в столице НКР Степанакерте. Как сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net президент Федерации самбо Армении Леонид Айрапетян, по итогам чемпионата сформируется состав сборной Армении на чемпионат Европы, который пройдет с 14 по 18 мая в Милане.
По словам Айрапетяна, из-за финансовых проблем отменен учебно-тренировочный сбор, который должен был пройти в Армавире (Россия). Поэтому сборная Армении будет готовиться к ЧЕ в Ереване.