ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը Արցախում տեղակայված Ռուս խաղաղապահ զորակազմի մարտի 6-ի տեղեկագրում անդրադարձել է ադրբեջանական զինուժի կողմից Արցախում ոստիկանական մեքենայի վրա հարձակմանը՝ նշելով, որ Ադրբեջանի ԶՈւ զինծառայողները գնդակոծել են ԼՂ իրավապահ մարմինների մեքենան:
«Մարտի 5-ին ժամը 10:00-ին Դուքյանլար բնակավայրի տարածքում Ադրբեջանի զինված ուժերի զինծառայողները գնդակոծել են Լեռնային Ղարաբաղի իրավապահ մարմինների աշխատակիցների ավտոմեքենան։ Բախման հետևանքով զոհվել է մեքենայում գտնվող 3 մարդ, 1 աշխատակից վիրավորվել։ Ադրբեջանական կողմի կորուստներն ևս. 2 զոհ և 1 վիրավոր: Ռուս խաղաղապահների ջանքերով զինված բախումը դադարեցվել է»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Նշվում է նաև, որ փաստի կապակցությամբ ռուսական խաղաղապահ զորախմբի հրամանատարությունն ադրբեջանական և հայկական կողմերի հետ հետաքննություն է անցկացնում:

Служащими ВС Азербайджана был обстрелян автомобиль с сотрудниками правоохранительных органов Нагорного Карабаха, боестолкновение прекращено усилиями российских миротворцев. Об этом Минобороны России сообщает в информационном бюллетене по ситуации в Нагорном Карабахе.
Отмечается, что в результате боестолкновения погибло трое и ранен один находившийся в автомобиле сотрудник.
«С азербайджанской стороны потери составили: двое погибших, один ранен.
По данному факту командованием российского миротворческого контингента совместно с армянской и азербайджанской сторонами проводится разбирательсто», – говорится в сообщении.
5 марта, около 10:00, в результате обстрела дежурной машины Паспортно-визового отдела полиции в районе под названием «Хайпалу» 3 сотрудника полиции погибли и еще один сотрудник получил ранения.