10 Մարտ 2023 - 08:12 AMT
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան և IDBank-ը համագործակցության պայմանագիր են ստորագրել․ արդյունքում՝ Հայաստանի թվային բանկինգի առաջատար IDBank-ը կազմակերպության գլխավոր հովանավորն է։
Կարևորելով համագործակցությունը` ՀՖՖ նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանը շեշտել է, որ այսպիսի գործընկերների աջակցությամբ է զարգանալու հայկական ֆուտբոլը։
«Մենք կարևորում ենք Հայաստանի առաջատար թվային բանկի աջակցությունը հայկական ֆուտբոլի համար կարևորագույն այս շրջանում։ Համոզված եմ՝ համագործակցությունը շարունակական և փոխշահավետ կլինի կողմերի համար»,-ասել է նա։
IDBank-ի վարչության նախագահ Մհեր Աբրահամյանն իր հերթին ընդգծել է․ «Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան վերջին տարիների ընթացքում մեծածավալ գործունեություն է իրականացնում ֆուտբոլային ենթակառուցվածքների, մանկապատանեկան և մասսայական ֆուտբոլի զարգացման ուղղությամբ։ Այստեղ մեր տեսլականները համընկնում են․ IDBank-ը կարևորում է առողջ ապրելակերպը, Հայաստանում սպորտի զարգացումն ու երեխաների շրջանում սպորտաձևի մասսայականացումը։ Վստահ եմ՝ մեր համագործակցությամբ էլ ավելի ենք նպաստելու հայկական ֆուտբոլի զարգացմանը, իսկ մեր ազգային հավաքականին մաղթում եմ միայն հաղթանակներ»։

10 Март 2023 - 08:49 AMT
Федерация футбола Армении и IDBank подписали соглашение о сотрудничестве. В результате IDBank, лидер цифрового банкинга в Армении, отныне является главным спонсором организации.
Подчеркнув важность сотрудничества, президент ФФА Армен Меликбекян подчеркнул, что армянский футбол будет развиваться благодаря именно таким партнерам.
«Мы ценим поддержку ведущего цифрового банка Армении в этот решающий период для армянского футбола. Уверен, что сотрудничество будет продолжительным и взаимовыгодным для сторон», – отметил он.
Мгер Абраамян, председатель Правления IDBank-а, подчеркнул: «Федерация футбола Армении в последние годы проводит масштабную деятельность в направлении развития футбольной инфраструктуры, детско-юношеского и массового футбола. Здесь наши взгляды и позиции совпадают. IDBank делает упор на здоровый образ жизни, развитие спорта в Армении и популяризацию спорта среди детей. Уверен, что нашим сотрудничеством мы и дальше будем способствовать развитию армянского футбола, а нашей сборной желаем только побед».