20 Մարտ 2023 - 06:33 AMT
Ադրբեջանցիները կրակել են Արցախի Հերհեր գյուղի բնակչի ուղղությամբ։ Գյուղատնտեսական աշխատանքը դադադարեցվել է։ Տուժածներ չկան։
Մարտի 19-ին` ժամը 14:15-ին, ոստիկանության Մարտունու շրջանային բաժնի Կարմիր Շուկայի բաժանմունքից հայտնել են, որ ժամը 13:50-ի սահմաններում, Հերհեր գյուղի 34-ամյա բնակիչ Ս. Համբարձումյանը գյուղատնտեսական աշխատանքներ է կատարել Թաղավարդ գյուղի վարչական տարածքում գտնվող «Կնյողանց կալ» կոչվող տեղամասում «Բելառուս» մակնիշի տրակտորով։ Մոտակա ադրբեջանական մարտական դիրքերից հրաձգային զենքերով անկանոն կրակոցներ են արձակվել տրակտորի ուղությամբ, հայտնում է Արցախի ՆԳՆ ոստիկանությունը:

20 Март 2023 - 11:06 AMT
С азербайджанских боевых позиций стреляли в жителя села Гергер в Нагорном Карабахе. Об этом сообщает пресс-служба полиции МВД Республики Арцах.
19 марта в 14:15 часов из отделения села Кармир шука Мартунинского районного отдела МВД Арцаха сообщили, что около 13:50 часов, когда 34-летний житель села Гергер С. Амбарцумян занимался сельскохозяйственными работами на тракторе «Беларусь» — на участке под названием «Кнёганц кал» в административном районе села Тагавард, с ближайших азербайджанских боевых позиций велись нерегулярные выстрелы из стрелкового оружия в сторону трактора.