Ապրիլի 5-ին ադրբեջանական կողմը հերթական անգամ խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը՝ նշանառության տակ վերցնելով Ասկերանի շրջանի Խնապատ համայնքի 48-ամյա բնակիչ Ռոբերտ Բեգլարյանին, հայտնում է Արցախի ներքին գործերի նախարարությունը։
Վերջինս ժամը 16:00-ի սահմաններում, Խնապատ գյուղի վարչական տարածքում իրեն պատկանող «Բելառուս-82» մակնիշի տրակտորով գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնելիս, հայտնվել է ադրբեջանցի զինծառայողների թիրախում:
Հարակից մարտական դիրքերից հրաձգային տարբեր զենքերով կրակել են Արցախի բնակչի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով դադարեցվել են գյուղատնտեսական աշխատանքները։
Ոստիկանության Ասկերանի շրջանային բաժնում նյութեր են նախապատրաստվել՝ խաղաղապահ զորակազմին ներկայացնելու համար:

6 Апрель 2023 - 09:22 AMT
5 апреля азербайджанская сторона в очередной раз нарушила режим прекращения огня, на этот раз целью стал 48-летний житель села Хнапат Аскеранского района Роберт Бегларян. Об этом сообщает пресс-служба полиции МВД Республики Арцах.
Около 16:00 часов, выполняя сельскохозяйственные работы на своем тракторе «Беларус-82» на административной территории села Хнапат, мирный житель был обстрелян азербайджанскими военнослужащими.
Азербайджанская сторона открыла огонь из различного типа оружия с прилегающих боевых позиций по жителю Арцаха, в результате чего сельскохозяйственные работы были приостановлены.
В Аскеранском райотделе полиции подготовлены материалы для представления миротворческим силам, говорится в сообщении.