22 Ապրիլ 2023 - 07:36 AMT
Թբիլիսիում հարձակվել են «Վրաստանի հայ համայնք» ՀԿ–ի նախագահի վրա․ Նա վստահ է՝ պատճառն ապրիլի 24-ի միջոցառումն է
Թբիլիսիում հարձակման է ենթարկվել «Վրաստանի հայ համայնք» ՀԿ-ի ղեկավար Արթուր Միրզոյանը։ Այդ մասին նա հայտնել է ֆեյսբուքյան իր էջում։
Միրզոյանը վստահ է, որ հարձակման պատճառը Հայոց ցեղասպանության զոհերի ոգեկոչման միջոցառումներն են, որ նախատեսված են ապրիլի 23-ին և 24-ին։ Նպատակը վախի մթնոլորտ ստեղծելն է։
Միրզոյանի վրա հարձակվել են, երբ նա գրասենյակից տուն էր գնում։ Դիմակավորված 3 անձ է հարձակվել նրա վրա՝ հարվածել են, գցել գետնին, հայհոյանքներ հնչեցրել։ Նա մի քանի վնասվածք է ստացել։ Հարձակվողներից մեկը տեսանկարահանել է հարձակումը, սակայն, երբ Միրզոյանը դիմադրել է և աղմուկ է բարձրացել, նրանք փախել են։ Նա դիմել է ոստիկանություն, որը 15 րոպե անց մոտեցել է։

22 Апрель 2023 - 14:07 AMT
В Тбилиси напали на председателя ОО «Армянская община Грузии» Артура Мирзояна: Он связал это с годовщиной Геноцида армян
В Тбилиси 21 апреля совершено нападение на председателя общественной организации «Армянская община Грузии» Артура Мирзояна. Об этом сам Мирзоян сообщил на своей странице в Facebook.
Он сказал, что люди были в масках.
«Когда я шел домой из офиса. От моего офиса до дома около 200 метров. На меня напали 3 человека в масках, один из которых снимал. Два человека подошли, чтобы убедиться, что я Артур, после этого я понял все и попытался уйти, но они напали на меня, я упал на землю», – рассказал Мирзоян.
Он сообщил, что его били по разным частям тела, в том числе по голове.
По словам Мирзояна, этот инцидент обусловлен мероприятиями, связанными с годовщиной Геноцида армян: «Они пытаются помешать армянам, запугивая их таким образом. Я призываю присутствующих здесь армян поддержать тех армян 24 апреля, которые будут стоять до конца и возвысят свой справедливый голос. Я призываю достойных армян быть 24 апреля в 13:30 перед зданием Филармонии, чтобы мы могли пройти маршем перед посольством Турции».