Ապրիլի 25-ին Գյումրիի քաղաքային խաղադաշտում կայացավ Հայաստանի ֆուտբոլի Բարձրագույն լիգայի առաջնության 5-րդ փուլիի չորս հանդիպումներից առաջինը: «Շիրակն» իր դաշտում ընդունում էր Երեւանի «Կիլիկիային»: Հանդիպումն ավարտվեց 3:1 հաշվով «Շիրակի» օգտին: 8-րդ րոպեին հաշիվը բացեց գյումրեցի պաշտպան Գեւորգ Հովհաննիսյանը, 5 րոպեից իր թիմի առավելությունը կրկնապատկեց հարձակվող Գառնիկ Սարգսյանը: Երկրորդ խաղակեսի 52-րդ րոպեին «Կիլիկիան» հարձակվող Գրիգոր Մովսիսյանի ջանքերով կարողացավ կրճատել հաշվի մեջ տարբերությունը, բայց ավելիին հասնել չկարողացավ: Բացի այդ գյումրեցիները խաղի վերջին րոպեին կրկին գոլ խփեցին: Աչքի ընկավ հարձակվող Մկրտիչ Նալբանդյանը:
Այդպիսով «Շիրակն» իր երկրորդ հաղթանակը տարավ 5 խաղերի արդյունքում եւ հավաքելով 6 միավոր, հավասարվեց «Կիլիկիայի» հետ:

25 апреля на городском стадионе Гюмри состоялась первая из четырех встреч 5 тура чемпионата Высшей лиги Армении по футболу, «Ширак» принимал на своем поле ереванскую «Киликию». Матч закончился со счетом 3:1 в пользу «Ширака». На 8 минуте счет открыл защитник гюмрийцев Геворг Оганесян, через 5 минут удвоил преимущество своей команды нападающий Гарник Саргсян. Во втором тайме, на 52 минуте, «Киликия», усилиями нападающего Григора Мовсисяна, сумела сократить разницу в счете, но большего добиться не смогла. К тому же гюмрийцы на последней минуте матча вновь забили. Отличился нападающий Мкртич налбандян.
Таким образом «Ширак» одержал свою вторую победу в 5 играх и, набрав 6 очков, сравнялся с «Киликией».