27 Ապրիլ 2009 - 16:01 AMT
Հայաստանի ձյուդոյի պատանեկան հավաքականն ավարտեց իր ելույթները ապրիլի 25-26 Սանկտ-Պետերբուրգում անցկացվող միջազգային ներկայացուցչական առաջնությանը: Հայկական հավաքականը միայն մեկ բրոնզե մեդալ նվաճեց, որին արժանացավ Արտյոմ Բաղադասարյանը (73կգ ք/կ): Հայաստանի ներկայացուցիչներից եւս մեկ մրցանակային տեղի արժանացավ Գոռ Հարությունյանը (55կգ ք/կ)` իր ելույթներն ավարտելով 5-րդ տեղում:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդել են Հայաստանի Ձյուդոյի ֆեդերացիայում, պատանեկան հավաքականը Երեւան կվերադառնա ապրիլի 30-ին, իսկ այդ միջոցին երիտասարդ ձյուդոիստները Ռուսաստանի հյուսիսային մայրաքաղաքում կանցկացնեն ուսումնամարզական հավաք:
Հիշեցնենք, որ գլխավոր մարզիչ Տիգրան Բաբայանի գլխավորությամբ հավաքականի կազմում մեկնել են 6 ձյուդոիստ, որոնց թվում` Դավիթ Մկրտչյանը, Գրիգոր Իվանյանը, Գոռ Հարությունյանը (բոլորը երեքը` 55կգ ք/կ), Արմեն Ադամյանը (66կգ ք/կ), Արտյոմ Բաղդասարյանը (73կգ ք/կ) եւ Վարդուհի Բաբայանը (52կգ ք/կ):
Այս միջոցառումները հերթական նախապատրաստական փուլ են Եվրոպայի առաջնությունից առաջ, որը տեղի կունենա 2009թ. սեպտեմբերի 11-13 Երեւանում:

Молодежная сборная Армении по дзюдо завершила свои выступления на международном представительном турнире, который проходил в Санкт-Петербурге 25 и 26 апреля. Армянская сборная заработала лишь одну бронзовую медаль, которой удостоился Артем Багдасарян (в/к 73 кг). Еще одного призового места от Армении удостоился Гор Арутюнян (в/к 55 кг), завершив свои выступления на 5 месте.
Как сообщили корреспонденту PanARMENIAN.Net в Федерации дзюдо Армении, юношеская сборная вернется в Ереван 30 апреля, а тем временем молодые дзюдоисты в северной столице России проведут учебно-тренировочный сбор.
Напомним, что в составе сборной во главе с главным тренером Тиграном Бабаяном отбыли 6 дзюдоистов, в том числе Давид Мкртчян, Григор Иванян, Гор Арутюнян (все трое в/к 55 кг), Армен Адамян (в/к 66 кг), Артем Багдасарян (в/к 73 кг) и Вардуи Бабаян (в/к 52 кг).
Данные мероприятия являются очередным подготовительным этапом к молодежному чемпионату Европы, который пройдет с 11 по 13 сентября 2009 года в Ереване.