25 Հուլիս 2023 - 06:17 AMT
Հուլիսի 25-ից Արցախի ամբողջ տարածքում հանրային տրանսպորտի աշխատանքն ամբողջությամբ դադարեցվելու է։ Այդ մասին հայտնել է Արցախի տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությունը՝ նշելով, որ վառելիքի սուղ պաշարները ևս սպառվել են:
Վառելիքի սուղ պաշարները ևս սպառվել են և հուլիսի 25-ից հանրապետության ամբողջ տարածքում հանրային տրանսպորտի աշխատանքը լրիվությամբ դադարեցվելու է։
Ավելի վաղ հայտարարվել էր, որ Ադրբեջանի կողմից Արցախը շրջափակելու հետևանքով առաջացած վառելիքի գերսղության պայմաններում հուլիսի 18-ից հանրային տրանսպորտը ԱՀ մայրաքաղաք Ստեփանակերտում կաթվածահար վիճակում է, սակայն պահպանվում էին միջշրջանային երթուղիները։

25 Июль 2023 - 10:25 AMT
С 25 июля работа общественного транспорта на всей территории Республики Арцах полностью остановлена, так как в этот момент исчерпаны скудные запасы топлива. Об этом сообщает министерство территориального управления и инфраструктуры Арцаха.
«В условиях нехватки топлива транспорт и так работал в критическом режиме с 18 июля. Сохранялось сообщение лишь между районами», – отмечают в ведомстве.
Ранее сообщалось, что из-за нехватки топлива, вызванной блокадой Арцаха Азербайджаном, с 18 июля общественный транспорт в Степанакерте, столице Арцаха, был парализован, но межрайонные маршруты функционировали.