28 Ապրիլ 2009 - 14:09 AMT
Հայաստանի մինչեւ 16 տարեկանների ֆուտբոլի պատանեկան հավաքականն ապրիլի 27-ին Իրանի մայրաքաղաք Թեհրանում ընկերական խաղում ուժերը չափեց Իրանի մինչեւ 16 տարեկանների ընտրանու հետ: Հանդիպումն ավարտվեց 2:3 հաշվով` տանտերերի հաղթանակով: Հաշիվն արդեն 3-րդ րոպեին բացեց փյունիկցի Արսեն Փիլոյանը: Քիչ անց իրանցիներին հաջողվեց վերականգնել հաշվի հավասարակշռությունը, սակայն առաջին կեսի ընթացքում Փիլոյանը խփեց իր երկրորդ գոլն ու կրկին առաջ մղեց Հայաստանի մինչեւ 16 տարեկանների ընտրանին: Մինչեւ երկրորդ խաղակեսի 83-րդ րոպեն հաշվի մեջ փոփոխություններ չեղան: Թվում էր` խաղը կավարտվի Հայաստանի հավաքականի օգտին:Բայց իրանցիները 83-րդ եւ դատավորի կողմից ավելացված 4-րդ րոպեներին կարողացան երկու անգամ գրավել հակառակորդի դարպասը եւ հաղթանակ տանել:
Ապրիլի 29-ին կկայանա վերոհիշյալ հավաքականների պատասխան հանդիպումը, իսկ հաջորդ օրը հայկական պատվիրակությունը կվերադառնա Երեւան:

28 Апрель 2009 - 14:09 AMT
Юношеская сборная Армении по футболу (до 16 лет), отбывшая в Иран на учебно-тренировочный сбор, 27 апреля в первой товарищеской встрече уступила своим иранским сверстникам со счетом 2:3. Счет в самом начале матча открыл нападающий «Пюника-93» Арсен Пилоян. От Иранцев потребовалось несколько минут, чтобы восстановить равенство в счете. Но в середине первого тайма усилиями того же Пилояна армянская сборная вновь повела в счете. До 83 минуты второго тайма изменений в счете не произошло. Казалось, что матч завершится в пользу армянской дружины. Но иранцам на 83 и на 4 добавленной арбитром минуте удалось дважды поразить ворота соперника и вырвать победу.
29 апреля состоится ответный матч между вышеуказанными сборными, а на следующий день армянская делегация вернется в Ереван.