ԱԻԲԱ Բռնցքամարտի աշխարհի պատանիների առաջնությանը հայտ ներկայացրած երկրների թիվը ապրիլի 28-ի դրությամբ հասնում է 48-ի: Մայիսի 23-30-ը կայանալիք առաջնության շրջանակներում Երեւան կժամանի ավելի քան 500 մարդ, որից մոտ 283-ը` մարզիկ: Թեեւ ապրիլի 23-ը հայտարարված էր առաջնությանը մասնակցելու հայտերի ներկայացման վերջնաժամակետ, սակայն երկրների թիվը շարունակում է աճել, իսկ մասնակցության ցանկությունը Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան բնականաբար մերժել չի կարող: Բացի այդ հայտ ներկայացրած երկրներն էլ իրենց հերթին պարբերաբար փոփոխում են մասնակից մարզիկների թիվն ու կազմը:
Այսպիսով, պատանիների աշխարհի առաջնությանը մասնակցելու հայտ են ներկայացրել Կորեայի, Կիպրոսի, Լատվիայի, Թայլանդի, Ուելսի, Շվեդիայի, Մարոկոյի, Ավստրալիայի, Նիգերիայի, Հնդկաստանի, Չինաստան-Թայփիի (Թայվան), Ֆինլանդիայի, Իսրայելի, Կուբայի, Թուրքիայի, Բուլղարիայի, Չեխիայի, Սլովակիայի, Պուերտո Ռիկոյի,Դոմինիկյան Հանրապետության, Լիտվայի, Մոլդովայի, Հունաստանի, Թուրքմենիայի, Ուկրաինայի, Ռուսաստանի, Հունգարիայի, Ալժիրի, Վրաստանի, Իրանի, Հայաստանի, Իռլանդիայի, Բելոռուսի, Արգենտինայի, Լեհաստանի, Ղազախստանի, Ուզբեկստանի, Գերմանիայի, Անգլիայի, Չինաստանի, Ղրղզստանի, Էկվադորի, Մեքսիկայի, Ռումինիայի, Բոթսվանայի, Թունիսյի, ԱՄՆ-ի եւ Խորվաթիայի հավաքականները:
Վերը նշված 48 երկրներից Վրաստանը, Իրանը, Թուրքմենիան առայժմ վերջնական հայտեր չեն ներկայացրել:
Թուրքիան այս առաջնությանը մասնակցելու համար պատրաստվում է Հայաստան գալ 13 մարզիկներով: Բոլոր 13 քաշային կարգերում մրցակցության դուրս կգան նաեւ Հայաստանը, Ուկրաինան, Հունգարիան, Ռուսաստանը եւ Ամերիկայի Միացյալ Նահանգները:

По состоянию на 28 апреля заявки на участие в юношеском чемпионате мира по боксу (AIBA), который пройдет с 23 по 30 мая в Ереване, подали Федерации бокса 48 стран. По данным Федерации бокса Армении в Ереван прибудут более чем 500 человек, из которых примерно 283 спортсмена. Несмотря на то, что срок подачи заявок истек 23 апреля, ряд стран продолжают подавать заявки и по сей день, а в участии на ЧМ Федерация бокса Армении не может отказать. Кроме того, страны подавшие заявки, периодически меняют число боксеров и состав своих команд.
Таким образом, заявки на участие в юношеском чемпионате мира подали сборные Кореи, Кипра, Латвии, Таиланда, Уэльса, Швеции, Марокко, Австралии, Нигерии, Индии, Тайваня, Финляндии, Израиля, Кубы, Турции, Болгарии, Чехии, Словакии, Пуэрто-Рико, Доминиканской республики, Литвы, Молдовы, Греции, Туркмении, Украины, России, Венгрии, Алжира, Грузии, Ирана, Армении, Ирландии, Белоруссии, Аргентины, Польши, Казахстана, Узбекистана, Германии, Англии, Китая, Киргизии, Эквадора, Румынии, Ботсваны, Туниса, США и Хорватии.
Из вышеперечисленных команд окончательное подтверждение на участие в ЧМ не дали лишь сборные Грузии, Ирана и Туркменистана.
Турция на юношеский чемпионат мира предстанет 13 боксерами (во всех весовых категориях). В 13 весовых категориях выступят также сборные Армении, Украины, Венгрии, России и США.