Արցախի ՊՆ-ն հերքել է ադրբեջանական հերթական ապատեղեկատվությունը՝ նշելով, որ Ադրբեջանի ՊՆ-ն կեղծ հաղորդագրությունների տարածմամբ շարունակում է հերթական սադրանքի տեղեկատվական նախապատրաստություն։
«Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները սեպտեմբերի 8–ին` ժամը 00:25–ի սահմաններում, ամրաշինական աշխատանքներ են կատարել Ասկերանի շրջանում, որոնք իբր թե կասեցվել են ադրբեջանական ստորաբաժանումների գործողությունների արդյունքում, հերթական ապատեղեկատվությունն է»,–ասվում է հաղորդագրության մեջ։

Минобороны Азербайджана продолжает проводить информационную подготовку к очередной провокации путем распространения ложных сообщений. Об этом сообщает пресс-служба МО Арцаха.
«Распространяемое Минобороны Азербайджана сообщение о том, что 8 сентября около 00:25 подразделения Армии обороны проводили фортификационные работы в Аскеранском районе, которые якобы были остановлены в результате действий азербайджанских сил, является очередной дезинформацией. МО Азербайджана продолжает проводить информационную подготовку к очередной провокации путем распространения ложных сообщений», – сообщают из МО.