Արցախի պաշտպանության բանակը հերքել է Ադրբեջանի հերթական ապատեղեկատվությունը։
«Ադրբեջանի ԱԱԾ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները կատարել են դիվերսիոն ներթափանցում և Ահմեդբեյլի–Ֆիզուլի–Շուշի ավտոճանապարհի 58–րդ կմ. հատվածում իբրև թե տեղադրել հակատանկային ական, որի պայթյունի հետևանքով սեպտեմբերի 18–ին` ժամը 03:45-ի սահմաններում մահացել է երկու քաղաքացիական անձ, հերթական ապատեղեկատվությունն է»,– ասվում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ։
Սեպտեմբերի 17-ին՝ ժամը 18։20–ի սահմաններում, ադրբեջանական զինուժը Մարտակերտի շրջանում խախտել է հրադադարը կիրառելով հրաձգային զենք և ԶՈւ 23֊2 կայանք։ Հրադադարի խախտման հետևանքով հայկական կողմում կա մեկ վիրավոր։ Նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում։

19 Сентябрь 2023 - 09:34 AMT
МО Карабаха: Сообщение Азербайджана о диверсионном проникновении подразделений Армии обороны – дезинформация
Азербайджанская сторона распространила очередную дезинформацию. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Арцаха.
«Сообщение СНБ Азербайджана о том, что подразделения Армии обороны якобы совершили диверсионное проникновение на 58-ом километре автодороги Ахмедбейли-Физули-Шуши и установили на этом участке противотанковую мину, в результате взрыва которой 18 сентября около 03:45 погибли два мирных жителя, – очередная дезинформация», – говорится в сообщении.