29 Ապրիլ 2009 - 12:13 AMT
Մայիսի 9-ին` թեթեւ ատլետիկայի համաշխարհային օրը, Արտաշատում տեղի կունենա թեթեւ ատլետիկայի մրցաշար, որին կմասնակցեն մարզիկներ Հայաստանի բոլոր մարզերից: Ինչպես հայտնել են PanARMENIAN.Net-ին Հայաստանի Թեթեւ ատլետիկայի ֆեդերացիայից, մրցաշարը կանցնի Թեթեւ ատլետիկայի ֆեդերացիաների միջազգային ասոցիացիայի (IAAF) հովանու ներքո եւ դրան կմասնակցեն 1992-1996թթ. ծնված պատանիներ եւ աղջիկներ:
Հայաստանի թեթեւ ատլետիկայի հավաքականը կմասնակցի նաեւ Եվրոպայի թիմային առաջնությանը (3-րդ լիգա), որը տեղի կունենա հունիսի 20-21-ը Բոսնիա եւ Հերցեգովինայում: Հայաստանի հավաքականի կազմը կձեւավորվի Գառնիկ Ղուկասյանի անվան մրցաշարի (մայիսի 16-17) եւ Հայաստանի առաջնության (մայիսի 30-31) արդյունքներով:

9 мая, во Всемирный день легкой атлетики в Арташате пройдет турнир по легкой атлетике, в котором примут участие спортсмены со всех областей Армении. Как сообщили PanARMENIAN.Net в Федерации легкой атлетики Армении, турнир пройдет под эгидой Международной ассоциации легкоатлетических федераций (IAAF) и в нем примут участие юноши и девушки от 1992 до 1996 года рождения.
Сборная Армении по легкой атлетике также примет участие в командном чемпионате Европы (3 лига), который пройдет 20-21 июня в Боснии и Герцеговине. Состав армянской сборной сформируется по результатам турнира имени Гарника Гукасяна (16-17 мая) и первенства Армении (30-31 мая).