Արցախում շարունակվում են ռազմական գործողությունների ընթացքում զոհված և անհետ կորած համարվող զինծառայողների և քաղաքացիական անձանց որոնողական աշխատանքները։
Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության փրկարարների գործուն մասնակցությամբ տարբեր շրջաններից ընդհանուր առմամբ հայտնաբերվել է 105 մարմին։
Սեպտեմբերի 21-ին Ստեփանակերտի Աջափնյակ թաղամասից հայտնաբերվել է քաղաքացիական 1 անձի մարմին։
Սեպտեմբեր 22-ին իրականացված որոնումների արդյունքում Շուշիի շրջանի Ղայբալիշենի տարածքից հայտնաբերվել և տարհանվել է վիրավորում ստացած մեկ զինծառայողի, իսկ Չարեքտարից`զոհված 2 զինծառայողի մարմին։
Սեպտեմբերի 23-ին տարհանվել է 68 մարմին, որից 4-ը քաղաքացիական անձինք են Ասկերանի շրջանի Սառնաղբյուր գյուղից, ընդ որում 2 երեխա և տարեց ամուսիններ։
Նույն օրը Նախիջևանիկ և Սարուշեն գյուղերի տարածքից հայտնաբերվել է 2 քաղաքացի, նրանց կյանքին վտանգ չի սպառնում։
Սեպտեմբերի 24-ին տարբեր ուղղություններով իրականացված որոնողական աշխատանքների արդյունքում տարհանվել է ընդհանուր 34 մարմին, իսկ Ասկերանի շրջանի Շոշ գյուղից` քաղաքացիական 3 անձ է հայտնաբերվել։

Поисково-спасательные работы погибших и без вести пропавших военнослужащих и гражданских лиц с 21 сентября продолжаются по всей территории Нагорного Карабаха. Об этом сообщили в Государственной службе по чрезвычайным ситуациям МВД Нагорного Карабаха, уточнив, что всего обнаружено более 100 тел погибших в результате атаки Азербайджана.
Так, 21 сентября в районе Ачапняк Степанакерта было обнаружено тело одного гражданского лица.
В результате поисков 22 сентября на территории Гайбалишена Шушинского района был обнаружен и эвакуирован один раненый военнослужащий, а из Чарекара – тела двух погибших военнослужащих.
23 сентября было вывезено 68 тел погибших, 4 из которых – гражданские лица из села Сарнахбюр Аскеранского района, двое детей и пожилые супруги.
В тот же день на территории сел Нахичеваник и Сарушен были обнаружены двое граждан, их жизни ничего не угрожает.
24 сентября в результате поисковых работ по разным направлениям были обнаружены 34 погибших, а из села Шош Аскеранского района обнаружены 3 гражданских лица.