30 Ապրիլ 2009 - 18:56 AMT
Սուսերամարտի Հայաստանի երիտասարդական հավաքականը մայիսի 6-ին կմեկնի Քութաիս, որտեղ մայիսի 7-9-ը կմասնակցի միջազգային մրցաշարին: Ինչպես PanARMENIAN.Net -ի թղթակցին հաղորդել է Հայաստանի սուսերամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Արտաշես Մադոյանը, Հայաստանի հավաքականը, մարզիչներ Անդրանիկ Արազյանի եւ Մարիետա Կարագյանի ղեկավարությամբ, կներակայացնի 10 սուսերամարտիկ, այդ թվում երեք աղջիկ:
«Մենք արդեն իրար հետեւից երեք տարի է, մասնակցում ենք այդ մրցաշարին: Ընդհանուր հաշվով, Վրաստանից բերել են 3 ոսկե, 4 արծաթե եւ 2 բրոնզե մեդալ: Հուսով եմ, որ այս տարի կհաջողվի նվաճել չեմպիոնի կոչումը», – նշել է Մադոյանը:
«Քութաիսի մրցաշարից հետո Երեւանում մայիսի 14-17-ը տեղի կունենա սուսերամարտի Հայաստանի առաջնությունը, որի արդյունքում կկազմավորվի հավաքականը` Բուլղարիայում հուլիսին կայանալիք Եվրոպայի առաջնությանը մասնակցելու համար»:

30 Апрель 2009 - 18:56 AMT
Молодежная сборная Армении по фехтованию 6 мая отбудет в Кутаиси, где с 7 по 9 мая примет участие в международном турнире. Как сообщил корреcпонденту PanARMENIAN.Net генеральный секретарь Федерации фехтования Армении Арташес Мадоян, сборную Армении на турнире под руководством тренеров Андраника Аразяна и Мариеты Карагян будут представлять 10 фехтовальщиков, в том числе 3 девушки.
«Мы принимаем участие в этом турнире уже 3 год подряд. В общем счете привозили из Грузии 3 золотых 4 серебряных и 2 бронзовые медали. Надеюсь, что и в этом году удастся завоевать титул чемпиона», – отметил Мадоян.
После турнира в Кутаиси в Ереване с 14 по 17 мая пройдет первенство Армении по фехтованию, по результатам которого сформируется сборная страны на предстоящий в июле чемпионат Европы в Болгарии.