Հայաստանի թեկվանդոյի երիտասարդական հավաքականը մայիսի 7-ին կժամանի Թեհրան, որտեղ մայիսի 21-ին տեղի կունենա ուսումնամարզական հավաք: Ինչպես հաղորդել է PanARMENIAN.Net-ին Հայաստանի Թեկվանդոյի ֆեդերացիայի նախագահ Վարդան Ղահրամանյանը, հայ թեկվանդոիստները հավաքից կվերադառնան մայիսի 22-ին, իսկ 26-ին կմեկնեն Ստոկհոլմ` մասնակցելու Եվրոպայի առաջնությանը:
«Արդեն հայտնի է հավաքականի կազմը ԵԱ-ում: Թեկվանդոիստների պատվիրակությունը կգլխավորեմ ես, իսկ Հայաստանը Ստոկհոլմում հավաքականի գլխավոր մազիչ Ռահիմ Սամեհի գլխավորությամբ կներկայացնեն Հայկազ Սամվելյանը (մինչեւ 59 կգ ք/կ), Գուրգեն Հարությունյանը (մինչեւ 63 կգ) եւ Վահագն Աղեկյանը (մինչեւ 67 կգ): Մենք մեր մարզիկներից միայն բարձր արդյունքներ ենք սպասում»,- ասել է Ղահրամանյանը:

Юношеская сборная Армении по таэквандо 7 мая отбудет в Тегеран, где до 21 мая проведет учебно-тренировочный сбор. Как сообщил PanARMENIAN.Net вице-президент Федерации таэквандо Армении Вардан Каграманян, армянские тэквандоисты вернутся со сбора 22 мая, а 26 отбудут в Стокгольм на чемпионат Европы.
«Уже известен состав сборной на ЧЕ. Делегацию таэквандоистов буду возглавлять я. Армению в Стокгольме под руководством главного тренера сборной Рахима Самехи будут представлять Айказ Самвелян (в/к 59 кг), Ваан Арутюнян (до 55 кг), Вараг Агаджанян (до 51 кг), Гурген Арутюнян (до 63 кг) и Ваагн Агекян (до 67 кг). Мы от наших спортсменов ожидаем только высоких результатов», – сказал Каграманян.