20 Նոյեմբեր 2023 - 08:17 AMT
Ադրբեջանը հայտարարել է Լեռնային Ղարաբաղի ևս մեկ քաղաքացու՝ Ռաշիդ Բեգլարյանի ձերբակալման և կալանավորման մասին։ Նրան մեղադրանքներ են ներկայացվել Խոջալուի դեպքերի մասով։
1962թ. ծնված Ռաշիդ Բեգլարյանը դեռևս օգոստոսին մոլորվել էր Աղավնո գյուղի շրջակայքում և հայտնվել ադրբեջանական ուժերի վերահսկողության տարածքում։
ԱՀ ԱԱԾ-ն հայտնել էր, որ Բեգլարյանը, վերջին օրերին գտնվելով Շուշիի շրջանի Հին շեն համայնքում, օգոստոսի 1-ին ոգելից խմիչքի ազդեցության տակ դուրս է եկել գյուղից, մոլորվել և հայտնվել Ադրբեջանի կողմից վերահսկվող տարածքում ու ձերբակալվել Ադրբեջանի կողմից։
Նշվում է, թե Բեգլարյանն «ընդունել է իր մեղքը» և այժմ հետաքննության շրջանակում ցուցմունքներ է տալիս, հայտնում է Interfax.az-ը։

Азербайджан объявил о задержании и аресте еще одного гражданина Нагорного Карабаха Рашида Бегларяна. Ему были предъявлены обвинения в связи с ходжалинскими событиями.
Рашид Бегларян 1962 года рождения заблудился в окрестностях села Агавно еще в августе и оказался на территории, контролируемой азербайджанскими силами.
В Службе национальной безопасности Арцаха сообщили, что Бегларян, находившийся последние дни в общине Старый Шен Шушинского района, 1 августа в нетрезвом состоянии покинул село, заблудился, оказался на подконтрольной Азербайджану территории и был арестован Азербайджаном.
Сообщается, что Бегларян «признал свою вину» и сейчас дает показания в рамках следствия, пишет Interfax.az.