Հայաստանի Գավաթի խաղարկության եզրափակիչը կսպասարկի Իտալիայի մրցավարական բրիգադը` ՖԻՖԱ-ի մրցավար Պաոլո Դոնդարինիի գլխավորությամբ: Նրան կօգնեն եզրայիններ Մասիմիլիանո Գրիլին եւ Լուկա Չիանկարիոնին: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի մամլո ծառայությունը:
Դոնդարինին Իտալիայում հայտնի է վնաս Թուրինի «Յուվենտուսի» «մրցավարելու» պատճառով: Լինելով ծագումով Բոլոնիայից, 2007-2008 սեզոնի «Յուվենտուսի» եւ «Ռեջինայի» միջեւ խաղի սպասարկումից հետո խիստ քննադատության էր ենթարկվել եւ Իտալիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի դատական կոմիտեի որոշմամբ երկու ամսով հեռացվել էր Ա շարքի խաղերի սպասարկումից, այն բանի համար, որ «Յուվենտուսի» օգտին երկու ակնհայտ տուգանային հարված չէր նշանակել, իսկ «Ռեջինային» կասկածելի 11-մետրանոց հարված էր «նվիրել» «Օրսետե Գրինալլո» հանդիպման ավարտին:
Նորանկախ Հայաստանի ֆուտբոլի պատմության մեջ սա առաջին դեպքն է, երբ Հայաստանի Գավաթի եզրափակիչ հանդիպումը կսպասարկի ՖԻՖԱ-ի մրցավարական բրիգադը:
Նշենք, որ պատվավոր մրցանակի համար կպայքարեն Եր-անի «Բանանցն» ու «Փյունիկը»: Խաղը տեղի կունենա մայիսի 9-ին «Հանրապետական» մարզադաշտում ժամը 20:00-ին:

5 Май 2009 - 18:32 AMT
Финал розыгрыша Кубка Армении по футболу обслужит итальянская бригада арбитров во главе с арбитром ФИФА Паоло Дондарини. Помощниками Дондарини на линиях будут Массимилиано Грили и Лука Чианкарони. Об этом сообщает пресс-служба ФФА.
Дондарини известен в Италии как обидчик туринского «Ювентуса». Уроженец Болоньи после обслуживания матча сезона 2007-2008 между «Ювентусом» и «Реджиной» был сильно раскритикован туринским клубом и решением судейского комитета ФФИ был отстранен от обслуживания матчей Серии А на два месяца, за то, что не дал в пользу “Юве” два чистых пенальти и наградил “Реджину” сомнительным 11-метровым на исходе встречи на “Орсете Гранилло”.
В истории армянского футбола это первый случай, когда финал Кубка Армении будет обслуживать судейская бригада ФИФА.
Напомним, что за звание обладателя Кубка Армении будут бороться чемпион Армении «Пюник» и ереванский «Бананц». Матч состоится 9 мая на «Республиканском» стадионе в 20:00 по ереванскому времени.