ԶԼՄ-ներում տեղեկատվություն է տարածվում, որ Արկադի Անդրեասյանն է «Արարատ» -ի գլխավոր մարզիչը, կամ էլ Ռոմիկ Խաչատրյանն ու Ալեքսանդր Պետրոսյանը համալրել են թիմի կազմը: Ինչպես հաղորդում է ՖԱ «Արարատ»-ի մամլո ծառայությունը, այդ տեղեկությունները չեն համապատասխանում իրականությանը:
«Իրականում Արկադի Անդրեասյանն ընդամենն օգնում է կոլեկտիվին որպես ակումբի համասեփականատեր: Կապված Ռոմիկ Խաչատրյանի, Ալեքսանդր Պետրոսյանի, Կարեն Ավոյանի, Ռաֆայել Սաֆարյանի «Արարատ» տեղափոխվելու հետ, տեղեկացնենք, որ այս տարի «Արարատ»-ը պետք է մասնակցի Եվրալիգայի հանդիպումներին, ինչի առիթով Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը «Ֆուտբոլ+» թերթում իր պատրաստակամությունն է հայտնել թիմին օգնելու եւ աջակցելու առումով, սակայն մինչեւ հիմա չի լուծվել նրանց հայտավորման խնդիրը»,- նշվում է երեւանյան ակումբի մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ:
Վերջինիս համաձայն, «Արարատ» ակումբը դեռեւս որոնումների մեջ է գլխավոր մարզչի ընտրության հարցում եւ այն լուծում կստանա միայն «Արարատ» ակումբի նախագահ Հրաչ Կապրիելյանի Եր-ան ժամանելուց հետո: Այդ նույն ժամանակ նաեւ կադրային փոփոխություններ կիրականացվեն թե’ ակումբում, եւ թե’ թիմում:
«Նշենք, որ «Արարատ» ակումբի հովանավորները, ովքեր հայկական ֆուտբոլում ներդրումներ են կատարում ահա շուրջ 11 տարի շարունակ, այսօր մեր ֆուտբոլում առկա անարդարություններից ելնելով, որոշել են այլեւս չհրավիրել արտասահմանցի ֆուտբոլիստներ եւ ապավինել հիմնականում տեղական կադրերին, քանի որ անիմաստ է չեմպիոնության համար պայքարում ներդնել մեծ գումարներ», – հաղորդում է ՖԱ «Արարատ»-ի մամլո ծառայությունը:

В СМИ фигурирует информация о назначении Аркадия Андреасяна на должность главного тренера ФК «Арарат» и о зачислении полузащитника сборной Армении Ромика Хачатряна и нападающего Александра Петросяна в официальный состав команды. Как сообщает пресс-служба ереванского клуба, эта информация не соответствует действительности.
«На самом деле Аркадий Андреасян просто помогает команде, поскольку он является совладельцем клуба. Что касается Хачатряна и Перосяна, то отметим, что в нынешнем году «Арарат» должен принять участие в отборочных матчах лиги чемпионов, и в связи с этим президент ФФА выразил готовность помочь команде, но до сих пор не решен вопрос заявки вышеуказанных футболистов», – говорится в сообщении пресс-службы ереванского клуба.
Согласно сообщению, проблема «главного тренера» получит решение лишь после прибытия в Ереван президента ФК «Арарат» Грача Каприеляна. В то же время произойдут кадровые изменения как в клубе, так и в команде.
«Отметим, что спонсоры «Арарата», которые уже почти 11 лет делают серьезные вложения в «клуб», исходя из царящей в армянском футболе несправедливости, решили больше не приглашать легионеров, и полагаться только на местных футболистов, поскольку сегодня бессмысленно вкладывать большие деньги в «клуб» в борьбе за чемпионство», – передает пресс-служба «Арарата».