Ձյուդոյի Հայաստանի հավաքականը մայիսի 5-ին մեկնել է Դաղստան, որտեղ Խասավյուրտ քաղաքում մայիսի 7-ից մինչեւ 8-ը կմասնակցի միջազգային մրցաշարին, որը կընթանա ՌԴ վարչապետ Վլադիմիր Պուտինի հովանու ներքո: Ինչպես PanARMENIAN.Net -ին հաղորդեցին Հայաստանի ձյուդոյի ֆեդերացիայից, Հայաստանի հավաքականը, գլխավոր մարզիչ Կարեն Սիմոնյանի ղեկավարությամբ, մեկնել է Դաղստան` 7 մարզիկի կազմով:
Այդպիսով, Հայաստանը միջազգային մրցաշարում կներկայացնեն Գոռ Մկրտչյանը (ք/կ մինչեւ 60 կգ), Արթուր Վարդանյանը (ք/կ մինչեւ 60 կգ), Փայլակ Վարդազարյանը (ք/կ մինչեւ 66 կգ), Արտակ Աբրահամյանը (ք/կ մինչեւ 73 կգ), Անդրանիկ Չափարյանը (ք/կ մինչեւ73 կգ), Արման Խաչատրյանը (ք/կ մինչեւ 81 կգ), Արթուր Մկրտչյանը (ք/կ 100+ կգ):

7 Май 2009 - 09:49 AMT
Сборная Армении по дзюдо 5 мая отбыла в Дагестан, где в городе Хасавюрт с 7 по 8 мая примет участие в международном турнире, который пройдет под эгидой премьер-министра РФ Владимира Путина. Как сообщили PanARMENIAN.Net в Федерации дзюдо Армении сборная под руководством главного тренера Карена Симоняна отбыла в Дагестан в составе 7 спортсменов.
Таким образом, Армению на международном турнире представляют Гор Мкртчян (в/к до 60 кг), Артур Варданян (в/к до 60 кг), Пайлак Вардазарян (в/к до 66 кг), Артак Абраамян (в/к до 73 кг), Андраник Чапарян (в/к до 73 кг), Арман Хачатрян (в/к до 81 кг), Артур Мкртчян (в/к 100+ кг).