Ձյուդոյի Հայաստանի պատանեկան հավաքականը (մինչեւ 17 տարեկան), գլխավոր մարզիչ Մարտին Սարգսյանի ղեկավարությամբ մայիսի 8-ին կմեկնի Բեռլին, որտեղ մայիսի 9-ից մինչեւ 10-ը կմասնակցի միջազգային մրցաշարին, իսկ մրցաշարի ավարտին, մայիսի 11-ից մինչեւ 13-ը Գերմանիայի մայրաքաղաքում ուսումնամարզական հավաք կանցկացնի: Մայիսի 14-ին ձյուդոիստները Բեռլինից կմեկնեն Բելգիա, որտեղ Հերենտալս քաղաքում մայիսի 16-17-ը կմասնակցեն եւս մեկ միջազգային մրցաշարի եւ մայիսի 18-ին կվերադառնան Երեւան:
ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդեցին Հայաստանի ձյուդոյի ֆեդերացիայից, տվյալ միջոցառումները Եվրոպայի պատանեկան առաջնության նախապատրաստական փուլն են, որը տեղին կունենա 2009 թվականի հունիսի 26-ից մինչեւ 28-ը Կոպերես քաղաքում (Սլովենիա):

7 Май 2009 - 11:17 AMT
Юношеская сборная Армении по дзюдо (до 17 лет) под руководством главного тренера Мартина Саргсяна 8 мая отбудет в Берлин, где с 9 по 10 мая примет участие в международном турнире, а по завершению турнира, с 11 по 13 мая в столице Германии проведет учебно-тренировочный сбор. 14 мая юные дзюдоисты из Берлина отправятся в Бельгию, где в городе Херенталс 16-17 мая примут участие в еще одном международном турнире и вернутся в Ереван 18 мая.
Как сообщили корреспонденту PanARMENIAN.Net в Федерации дзюдо Армении, данные мероприятия являются подготовительным этапом к юношескому чемпионату Европы, который пройдет с 26 по 28 июня 2009 года в Копере (Словения).