«Արարատ» ՖԱ բողոքարկել է ակումբը Եվրոպայի Լիգայի (ՈՒԵՖԱ-ի Գավաթի նոր անվանումը) նախընտրական հանդիպումներին մասնակցելու լիցենզիայից զրկելու մասին ՀՖՖ որոշումը: «Արարատ» ՖԱ լիցենզավորման հարցերով պատասխանատու Արթուր Կարապետյանի խոսքով, փաստաթղթերը ժամանակին են ներկայացվել ՀՖՖ-ին:
«Եթե մենք խախտեինք ժամանակացույցը եւ փաստաթղթերն ուշացումով ներկայացնեինք, ապա ՀՖՖ լիցենզավորման կոմիտեն չէր ընդունի դրանք: Մենք մեր փաստաթղթերը ներկայացրել ենք նախքան լիցենզավորման կոմիտեի նիստը, բայց նրանք մերժեցին մեզ լիցենզիա տալու հարցում` իրենց որոշումը հիմնավորելով անբավարար ակումբային կապիտալով, որը պետք է լինի 104 մլն դրամի չափով մեր ներկայացրած 100 միլիոնի փոխարեն: Կամիտեն մեզ 5 օր տվեց, որպեսզի մենք համալրենք մեր կապիտալը, բայց մենք արդեն այսօր ՀՖՖ-ին ներկայացրել ենք ՀՀ պետռեգիստրի կողմից հաստատված փաստաթուղթ այն մասին, որ մենք մեծացնում ենք մեր ակումբային կապիտալը»,- նշել է Կարապետյանը:
Եվրոգավաթային հանդիպումներին «Արարատի» մասնակցության հարցը կորոշվի մայիսի 26-ին Բողոքարկումների լիցենզիոն կոմիտեի նիստին:

ФК «Арарат» подал апелляцию на решение ФФА о лишении клуба лицензии на участие в отборочных матчах Лиги Европы (новое название Кубка УЕФА). По словам ответственного по вопросам лицензирования ФК «Арарат» Артура Карапетяна документы были представлены в ФФА в срок.
«Если бы мы нарушили график и представили документы с опозданием, то лицензионный комитет ФФА не принял бы их. Мы представили наши документы до начала заседания лицензионного комитета, но они отказали нам в выдаче лицензии, обосновывая свое решение недостаточным клубным капиталом, который должен был быть в размере 104 млн. драмов, вместо представленных нами 100 миллионов. Комитет дал нам 5 дней для того, чтобы увеличить наш капитал, но мы уже сегодня представили ФФА документ, утвержденный госрегистром РА, о том, что мы увеличиваем наш клубный капитал», – отметил Карапетян
Вопрос участия «Арарата» в еврокубковых матчах будет решаться на заседании Лицензионного комитета по апелляциям 26-го мая.