Այսօր «Արարատ» ՖԱ շտաբակայանում ակումբի ղեկավարությունը, այդ թվում նախագահ Հրաչ Կապրիելյանը եւ նորանշանակ փոխնախարար Արկադի Անդրեասյանը, կապված Եվրոպայի լիգայի ընտրանու խաղերի մասնակցության համար «Արարատ» ՖԱ հավաստագիր չտալու հետ, արդեն երկրորդ մամլո ասուլիսն են հրավիրել շաբաթվա ընթացքում, որի ընթացքում Անդրեասյանը հերթական անգամ դժգոհություն հայտնեց ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանից:
«Ես ամաչում եմ Հայաստանի համար, որովհետեւ մենք այդպիսի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ ունենք: Ինչպե՞ս կարող էր նա այդպես արտահայտվել: Չէ որ նա երկիրն է ներկայացնում: Ես նույնիսկ ամաչում եմ կրկնել նրա խոսքերը, ոչ թե նրա համար, որ վախենում եմ նրանից, այլ որովհետեւ դա կոռեկտ չէ: Թերթեր կարդում են ոչ միայն այստեղ, այլեւ արտասահմանում: Յուրաքանչյուրն այդպիսով կարող է խուլիգան դառնալ: Բայց այդպես չի կարելի: Ես երկար տարիներ մարզիչ եմ աշխատել, բայց այդպիսի խնդրի չեմ հանդիպել»,- նշել է Անդրեասյանը:
Հիշեցնենք, որ ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը մամլո ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց, որ «Կապրիելյանի գլուխը ասֆալտին կջարդի…, իսկ Արկադի Անդրեասյանը հիվանդ մարդ է»:
Արկադի Անդրեասյանը նաեւ հավաստիացրեց, որ նա չի կարող վնասել հայկական ֆուտբոլին եւ ՀՖՖ նախագահն իրավունք չունի խառնվել «Արարատի» գործերին:
«Ի՞նչ կապ ունի Ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահը «Արարատ» ՖԱ հետ: Նրա ի՞նչ գործն է` մենք մոռանում ենք, թե ոչ: Տեսեք` իմ կողմից պատրաստված քանի ֆուտբոլիստներ է նա գողացել. Աղվան Մկրտչյան, Ալեքսանդր Թադեւոսյան, Գալուստ Պետրոսյան: Իսկ այժմ մտածում է մեր դարպասապահ Գեւորգ Պրազյանի մասին: Պրազյանին ես մարզում եմ 14 տարեկանից, նրան ֆուտբոլիստ ես եմ դարձրել: Թող ՀՖՖ նախագահն ասի, թե ինչու այնպիսի հեռանկարային ֆուտբոլիստներ, ինչպիսին Էդգար Մանուչարյանը, Ժորա Հովհաննիսյանը, որոնց մեծ ապագա էին խոստանում, չարդարացրեցին սպասումները: Միգուցե ե՞ս եմ մեղավոր դրանում: Ո’չ: Դրանում նա է մեղավոր»,- ասել է Անդրեասյանը:

Сегодня в штаб-квартире ФК «Арарат» руководство клуба, в том числе президент Грач Каприелян и новоназначенный вице-президент Аркадий Андреасян в связи с отказом ФК «Арарат» в выдаче лицензии на участие в отборочных матчах Лиги Европы созвали вторую за неделю пресс-конференцию, в ходе которой Андреасян в очередной раз выразил недовольство президентом ФФА Рубеном Айрапетяном.
«Мне стыдно за Армению, потому что у нас такой президент Федерации футбола. Как он мог так выразиться? Он же представляет страну. Мне даже стыдно аналогично выразиться, не потому что боюсь его, а потому что это не корректно. Ведь не только здесь читают газеты, но также за границей. Каждый может таким способом стать хулиганами. Но так же нельзя. Я долгие годы работал тренером, но с такой проблемой не сталкивался», – отметил Андреасян.
Напомним, что президент ФФА Рубен Айрапетян на созванной им пресс-конференции заявил, что «Размажет голову Каприеляна по асфальту…, а Аркадий Андреасян больной человек».
Аркадий Андреасян также заверил, что он не может навредить армянскому футболу и президент ФФА не имеет права вмешиваться в дела «Арарата».
«Какое имеет отношение президент ФФА к ФК «Арарат»? Какое его дело, мы забиваем или нет. Вы посмотрите, сколько мною подготовленных футболистов он украл: Агван Мкртчян, Александр Тадевосян, Галуст Петросян. А сейчас думает о нашем голкипере Геворге Празяне. Празяна я тренирую с 14 лет, его сделал футболистом я. Пусть президент ФФА скажет, почему те перспективные футболисты как Эдгар Манучарян, Жора Оганесян, которым предсказывали большое будущее, не оправдали ожиданий? Может я виноват в этом? Нет! Виноват в этом он», – сказал Андреасян.