Հնդկաստանում ՀՀ դեսպան Վահագն Աֆյանը հանդիպում է ունեցել Հնդկաստանի մշակութային կապերի խորհրդի (ICCR) գլխավոր տնօրեն Կումար Թուհինի հետ` անդրադարձ է կատարվել նաև Լեռնային Ղարաբաղի հայկական պատմամշակութային ժառանգությանը սպառնացող վտանգներին, հայտնում է Հնդկաստանում Հայաստանի դեսպանությունը:
Քննարկվել են համատեղ մի քանի կրթամշակութային միջոցառումների առաջիկա կազմակերպմանը վերաբերող հարցեր և նախաձեռնություններ:
Հանդիպմանը նշվել է նաև Նյու Դելիում կայացած ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի Համաշխարհային ժառանգության կոմիտեի 46-րդ նստաշրջանի շրջանակներում հայ նկարիչ Սարգիս Խաչատուրյանի՝ Աջանտայի քարանձավների որմնանկարները պատկերող ստեղծագործությունների Հայաստանի ներկայացրած հարակից ցուցահանդեսի մասին:

Посол Армении в Индии Ваагн Афян встретился с генеральным директором Индийского совета по культурным связям (ICCR) Кумаром Тухином. Об этом говорится в сообщении посольства Армении в Индии.
Обсуждались вопросы и инициативы, связанные с предстоящей организацией ряда совместных образовательных и культурных мероприятий.
Также было упомянуто об угрозах армянскому историческому и культурному наследию Нагорного Карабаха.
На встрече также было упомянуто о параллельной выставке работ армянского художника Саргиса Хачатуряна, изображающих фрески пещер Аджанты, представленной Арменией в рамках проходящей в Нью-Дели 46-й сессии Комитета всемирного наследия ЮНЕСКО.