ԱԻԲԱ բռնցքամարտի աշխարհի պատանիների 2009թ. առաջնությունը կմեկնարկի ուղիղ մեկ շաբաթ հետո: Առաջնության հանդիսավոր բացման արարողությունը կկայանա մայիսի 23-ին ժամը 18:00-ին: Հայաստանի բռնքամարտի ֆեդերացիայի ղեկավարությունը որոշում է կայացրել, որ առաջնության օրերին հանդիսատեսի մուտքը ՄՀՀ ազատ է լինելու:
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի բռնցքամարտի մամլո ծառայությունը, ժամանած պատվիրակությունները կտեղակայվեն շուրջ 6 հյուրանոցներում: Իսկ մայիսի 17-ին արդեն կժամանի առաջին խումբը` Իռլանդիայի հավաքականը, ընդհանուր թվով 10 հոգի:
ՄՀՀ-ում կգործի հավատարմագրման առանձին սենյակ, որտեղ տեղում կիրականացվի առաջնության մասնակիցների հավատարմագրումը: Կստեղծվի մամուլի կենտրոն, որն ապահովված կլինի լրագրողների աշխատանքի համար անհրաժեշտ բոլոր պայմաններով` համակարգիչ, տպագրող սարք, անվճար ինտերնետ: Լրագրողներն ինտերնետ կապ կունենան նաեւ սպորտային դահլիճում մամուլին հատկացված տրիբունայում:

До начала юношеского чемпионата мира по боксу-2009, который впервые пройдет в Ереване, осталась ровно одна неделя. Церемония открытия турнира состоится 23 мая в 18.00 по ереванскому времени. По решению Федерации бокса Армении вход в СКК, где пройдет первенство, будет свободным.
Как сообщает пресс-служба Федерации бокса Армении, прибывшие делегации будут размещены в более чем шести гостиницах. А 17 мая в Ереван прибудет сборная Ирландии в составе 10 человек.
Также, для оперативной работы журналистов, будут созданы все удобства, в том числе предоставлена бесплатная интернет связь.