19 Մայիս 2009 - 09:06 AMT
ՖուտբոլիՀայաստանի երիտասարդական հավաքականը (մինչեւ 21 տարեկան) ուսումնամարզական հավաք է անցկացնում Երեւանում, որը կտեւի մինչեւ մայիսի 20-ը: Թիմը կանգ է առել «Ռեջինէ» հյուրանոցում, իսկ մարզումներն անցկացնում է «Փյունիկ» ՖԱ-ի եւ «Հանրապետական» մարզադաշտերում: Ինչպես հաղորդում է ՀՖՖ-ի մամլո ծառայությունը, մարզիչների շտաբը` հավաքականի գլխավոր մարզիչ դանիացի Ֆլեմին Ստերլիցեւի գլխավորությամբ, ուսումնամարզական հավաքին մասնակցելու հրավիրել է 21 ֆուտբոլիստի:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի երիտասարդական հավաքականը նախապատրաստվում է 2011 թ. Աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի շրջանակներում առաջին երկու խաղին Շվեյցարի հավաքականի հետ` մրցակցի դաշտում եւ Թուրքիայի հավաքականի հետ` սեփական դաշտում, որոնք տեղի կունենան համապատասխանաբար հունիսի 5-ին Վիլ քաղաքի «Բերգոլց» մարզադաշտում եւ հունիսի 9-ին Երեւանի «Հանրապետական» մարզադաշտում:

19 Май 2009 - 09:06 AMT
Молодежная сборная Армении (до 21 года) по футболу проводит учебно-тренировочный сбор в Ереване, который продлится до 20 мая. Команда остановилась в гостинице “Реджинэ”, а тренировки проводит на стадионах ФК “Пюник” и “Республикнаский”. Как сообщает пресс-служба ФФА, тренерский штаб во главе с главным тренером сборной датчанином Флемином Стерлицевым на учебно-тренировочный сбор пригласил 21 футболиста.
Напомним, что армянская «молодежка» готовится к первым двум матчам в рамках отборочного раунда ЧМ-2011 против сборной Швейцарии на выезде и сборной Турции на своем поле, которые состоятся соответственно 5 июня на стадионе «Бергольц» в городе Виль и 9 июня на «Республиканском» стадионе в Ереване.