19 Մայիս 2009 - 12:49 AMT
Մայիսի 22-ին մեկնարկում է խճուղային հեծանվասպորտի Հայաստանի առաջնությունը: Ինչպես հայտնել է PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին Հայաստանի Հեծանվասպորտի ֆեդերացիայի գործադիր տնօրեն Կարեն Գրիգորյանը, առաջնությունը կտեւի մինչեւ մայիսի 24-ը, որից հետո հունիսի 5-7-ը տեղի կունենա երկրի առաջնությունն արդեն մրցուղու վրա:
«Հայաստանի առաջնությունից հետո մեր մարզիկները կժամանեն Թուրքիա, որտեղ Կոնիա քաղաքում հունիսի 14-20-ը կմասնակցեն միջազգային պատանեկան մրցաշարի: Իսկ հուլիսի 15-19-ը մենք կմասնակցենք արդեն մայրուղու վրա Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությանը, որը տեղի կունենա Մինսկում»,- ասել է Գրիգորյանը:
Հայաստանի երիտասարդական հավաքականը Եվրոպայի առաջնությունից հետո` հուլիսի 28-ին, կժամանի Մոսկվա, որտեղ օգոստոսի 5-ին մեկնարկում է մայրուղու վրա եւ խճուղային հեծանվասպորտի աշխարհի առաջնությունը:

19 Май 2009 - 12:49 AMT
22 мая стартует первенство Армении по велоспорту на шоссе. Как сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net исполнительный директор Федерации велосипедного спорта Армении Карен Григорян, чемпионат продлится до 24 мая, после чего с 5 по 7 июня пройдет первенство страны уже на треке.
«После чемпионатов Армении наши спортсмены отбудут в Турцию, где в городе Кония с 14 по 20 июня примут участие в международном юношеском турнире. А с 15 по 19 июля мы примем участие уже в молодежном первенстве Европы на треке, который пройдет в Минске», – сказал Григорян.
Молодежная сборная Армении после чемпионата Европы, 28 июля, отбудет в Москву, где 5 августа стартует первенство мира по велоспорту на треке и на шоссе.