19 Մայիս 2009 - 19:05 AMT
Այսօր Հայաստան է ժամանել Ղազախստանի բռնցքամարտի պատանեկան հավաքականը, որը մայիսի 23-30-ը Երեւանում կմասնակցի աշխարհի պատանիների առաջնությանը: Ղազախստանի հավաքականը, բաղկացած 30 հոգուց, արդեն երկրորդ թիմն է, որ ժամանել է Երեւան: Առաջինը մայիսի 17-ին Երեւան ժամանեց Իռլանդիայի 10-հոգանոց թիմը: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան:
Ըստ Ղազախստանի հավաքկանի գլխավոր մարզիչ Բեյբուտ Եսժանովի, ղազախ բռնցքամարտիկները լի են հաղթելու վճռականությամբ:
«Ընթացիկ տարվա փետրվարին մենք արդեն հյուրընկալվել ենք Երեւանում, տեսել ենք հայ հավաքականի հնարավորությունները եւ գիտակցում ենք, որ մեզ ծանր մենամարտեր են սպասում, սակայն մեր տղաները լի են վճռականությամբ եւ տրամադրված են միայն հաղթանակի»,-նշել է Ղազախստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչը:
Ղազախստանի պատանիների հավաքականը այն քիչ թիմերից մեկն է, որը կմասնակցի բոլոր 13 քաշային կարգերին: Ղազախները բնկավելու եւ մարզվելու են Երեւանի օլիմպիական ռեզերվի պետական քոլեջում:

Сегодня в Армению прибыла юношеская сборная Казахстана по боксу, которая с 23 по 30 мая в Ереване примет участие в юношеском первенстве мира. Сборная Казахстана, состоящая из 30 человек, уже вторая по счету команда, прибывшая в Ереван. Первой 17 мая в Ереван приехала ирландская команда, состоящая из 10 человек. Об этом сообщает пресс-служба Федерации бокса Армении.
По словам главного тренера сборной Казахстана Бейбута Есжанова, казахстанские боксеры полны решимости победить.
«В феврале нынешнего года мы уже гостили в Ереване, увидели возможности армянской сборной и осознаем, что нас ждут тяжелые поединки, но наши парни полны решимости и настроены только на победу», – отметил главный тренер сборной Казахстана.
Юношеская сборная Казахстана одна из немногих команд, которая примет участие во всех 13 весовых категориях. Казахстанцы будут жить и тренироваться в ереванском государственном колледже олимпийского резерва, где и останутся до конца турнира.