Հայաստանի թեթեւ աթլետիկայի հավաքականը կմասնակցի Եվրոպայի թիմային առաջնությանը (3 լիգա), որը տեղի կունենա հունիսի 20-21-ին Բոսնիայի ու Հերցոգովինայի մայրաքաղաք Սարաեվոյում:
Մրցաշարին կմասնակցեն 13 երկրների հավաքականներ, այդ թվում Իսրայելի, Դանիայի, Իսլանդիայի, Վրաստանի, Լյուքսեմբուրգի, Ադրբեջանի, Ալբանիայի, Անդորայի, Մոլդովայի, Բոսնիայի ու Հերցոգովինայի, Չերնոգորիայի, Մակեդոնիայի եւ AASSE (Եվրոպայի փոքր պետությունների թեթեւ աթլետիկայի ասոցիացիա) թիմերը:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին են հաղորդել Հայաստանի թեթեւ աթլետիկայի ֆեդերացիայում, հայ մարզիկները Սերբիա կմեկնեն 30-հոգանոց պատվիրակության կազմում: Սակայն հավաքականի կազմը կորոշվի Հայաստանի թեթեւ աթլետիկայի առաջնությունից հետո, որը կանցնի Արտաշատում մայիսի 30-31-ին:

20 Май 2009 - 18:02 AMT
Сборная по легкой атлетике Армении примет участие в командном чемпионате Европы (3 лига), который пройдет 20 и 21 июня 2009 года в столице Боснии и Герцеговины Сараево.
В турнире примут участие сборные из 13 стран, в том числе Израиля, Дании, Исландии, Грузии, Люксембурга, Азербайджана, Албании, Андорры, Молдовы, Боснии и Герцеговины, Черногории, Македонии, и команда ААSSE (Ассоциация легкой атлетики малый государств Европы).
Как сообщили PanARMENIAN.Net в Федерации легкой атлетики Армении, делегация армянских легкоатлетов отбудет в Сербию в составе 30 человек. Но состав сборной определится после первенства Армении по легкой атлетике, которое пройдет в Арташате 30-31 мая.