Մայիսի 21-ի առավոտյան Եր-ան ժամանեց Թուրքիայի բռնցքամարտի պատանեկան հավաքականը, որը ներկայացուցիչներ է հայտավորել բոլոր 13 քաշային կարգերում: Թուրքիայի հավաքականի ավագ մարզիչ Մալիկ Բեյլարօղլուի խոսքերով, նրա սաները լավ մարզավիճակում են գտնվում եւ պատրաստ են պայքարել մրցանակային տեղերի համար:
«Մեր թիմը բավական լավ է պատրաստված – ֆիզիկապես, – հոգեբանորեն, տղաները լավ մարզավիճակում են: Այս առաջնությունում մենք ակնկալում ենք նվաճել նվազագույնը հինգ մեդալ», – մատնշել է Բեյլարօղլուն:
Մարզչի խոսքերով` Թուրքիայի հավաքականն աշխարհի առաջնության նախապատրաստական շրջանում անցկացրել է մի քանի ուսումնամարզական հավաք Ռուսաստանի, Ուկրաինայի – Բուլղարիայի հասակակիցների հետ, մարզիկներից մի քանիսը միջազգային մարտերի փորձ ունեն:
Ներկայումս Երեւանում են գտնվում Ավստրալիայի, Թայվանի, Ուկրաինայի, Անգլիայի, Գերմանիայի, Բուլղարիայի, Պուերտո Ռիկոյի, Բելառուսի, Կորեայի, Մարոկկոյի, Դոմինիկյան Հանրապետության, Ղազախստանի, Իռլանդիայի, Լիտվայի, Լատվիայի եւ Թուրքիայի հավաքականները:

21 Май 2009 - 09:20 AMT
Сегодня утром в Ереван прибыла еще одна участница чемпионата мира по боксу – юношеская сборная Турции, заявившая боксеров во всех 13 весовых категориях. По словам главного тренера турецкой сборной Малика Бейлароглу, его подопечные находятся в отличной форме и готовы побороться за призовые места.
«Наша команда достаточно хорошо подготовлена как с физической, так и с психологической точек зрения. На этом чемпионате мира мы рассчитываем завоевать как минимум 5 медалей», – отметил Бейлароглу.
По словам наставника турецкой команды, в подготовительный период сборная Турции провела несколько совместных учебно-тренировочных сборов с командами России, Украины и Болгарии, а ряд его подопечных имеет опыт международных встреч.
На данный момент в Ереване уже находятся сборные Австралии, Тайваня, Украины, Англии, Германии, Болгарии, Пуэрто-Рико, Белоруссии, Кореи, Марокко, Доминиканской Республики, Казахстана, Ирландии, Литвы, Латвии и Турции.