Հրդեհների հետևանքով առաջացած արտակարգ իրավիճակից հետո ԱՄՆ Կալիֆոռնիյաի Գլենդել քաղաքը վերադառնում է բնականոն կյանքի։ Այդ մասին իր տեսանյութում հայտարարել է քաղաքապետ Էլեն Ասատրյանը։
Նա հայտնել է, որ արտակարգ իրավիճակի մակարդակը Գլենդելում նվազեցվել է՝ 2-րդից մինչև 3-րդ մակարդակ:
«Ձեր տոկունությունն ու մեր թիմերի նվիրված աշխատանքը թույլ տվեց նվազեցնել վտանգը մինչև 3-րդ մակարդակ … Մեր բնակիչների, բիզնեսի և քաղաքապետարանի անձնակազմի ուժը, միասնությունը և աջակցությունն անհավանական էին: Եկեք շարունակենք վերակառուցել, աջակցել միմյանց և ամրապնդել այն կապերը, որոնք Գլենդելը դարձնում են առանձնահատուկ: Մենք արտասովոր մարդկանց համայնք ենք և միասին կարող ենք հաղթահարել ամեն ինչ», – ասել է Ասատրյանը:
Կալիֆոռնիայում մոլեգնող հրդեհները 24 մարդու կյանք են խլել։ Հիմնովին այրվել է Փասադենայի հայկական վարժարանը, շատերը զրկվել են իրենց տներից

16 Январь 2025 - 13:57 AMT
Город Глендейл в штате Калифорния, возвращается к нормальной жизни после чрезвычайной ситуации, вызванной разрушительными пожарами. Об этом в своём видеозаявлении сообщила мэр Элен Асатрян. Она подтвердила, что уровень чрезвычайной ситуации в городе снижен со 2-го до 3-го уровня.
«Ваша стойкость и упорная работа наших команд позволили снизить риск до 3-го уровня… Сила, единство и поддержка наших жителей, представителей бизнеса и сотрудников мэрии были невероятными. Давайте продолжать восстанавливать город, поддерживать друг друга и укреплять связи, которые делают Глендейл уникальным. Мы — удивительное сообщество, и вместе мы можем преодолеть любые трудности», — сказала Асатрян.
Лесные пожары в Калифорнии унесли жизни 24 человек. Армянская школа в Пасадене полностью сгорела, многие остались без жилья.