Մեծ Բրիտանիայի կառավարությունը խորհուրդ է տալիս իր քաղաքացիներին հեռու մնալ հայ-ադրբեջանական սահմանից՝ կապված երկրների միջև հակամարտության հետ։
«Ադրբեջանի հետ ՀՀ սահմանը շարունակում է փակ մնալ։ Խորհուրդ է տրվում խուսափել հայ–ադրբեջանական արևելյան սահմանից 5 կմ հեռավորության վրա ցանկացած ուղևորությունից: Դա կապված է երկու երկրների միջև հակամարտության հետ»,–ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Նշվում է նաև, որ այդ շրջաններում հյուպատոսական աջակցությունը խիստ սահմանափակ է:
Առանձին նշված է, որ պետք է խուսափել Նոյեմբերյան-Իջևան M16/H26 միջպետական ճանապարհով երթևեկելուց՝ կապված ՀՀ և Ադրբեջանի միջև լարվածությամբ։
Նշվում է նաև, որ հայ-թուրքական սահմանը շարունակում է փակ մնալ` թեև իրականցվում են Երևան-Ստամբուլ չվերթեր:

22 Январь 2025 - 09:46 AMT
Правительство Великобритании призвало своих граждан воздержаться от поездок в районы, прилегающие к границе Армении и Азербайджана, в связи с продолжающейся напряжённостью между странами.
В официальном заявлении говорится: «Граница между Арменией и Азербайджаном остаётся закрытой. Рекомендуется избегать поездок в пределах 5 км от восточной границы в связи с конфликтом между странами».
Также отмечается, что консульская поддержка в этих районах крайне ограничена.
Отдельно подчёркивается, что следует избегать использования межгосударственной дороги Ноемберян–Иджеван M16/H26 из-за обострённой напряжённости между Арменией и Азербайджаном.
В заявлении также упоминается, что армяно-турецкая граница остаётся закрытой, хотя рейсы между Ереваном и Стамбулом выполняются.