Դավոսում ընթացող Համաշխարհային տնտեսական համաժողովի շրջանակում, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր Մարկ Ռյուտեի հետ։ Հանդիպմանը X-ի իր էջում անդրադարձել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարը։
Նա նշել է Հարավային Կովկասի տարածաշրջանի կարևորությունը։
«Լավ քննարկում ունեցա ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ Դավոսում՝ ՆԱՏՕ-Հայաստան երկխոսությունը և համագործակցությունը շարունակելու մասին։ Հարավային Կովկասի տարածաշրջանը կարևոր է մեր գլոբալ անվտանգության համար։ Ես ողջունում եմ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև կայուն խաղաղությանը նպաստելու ջանքերը»,-ասվում է գրառման մեջ։
Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի, հետ երկօրյա աշխատանքային այցով Շվեյցարիայում է՝ մասնակցելու Դավոսի համաշխարհային տնտեսական ֆորումին:

В рамках Всемирного экономического форума в Давосе премьер-министр Армении Никол Пашинян встретился с генеральным секретарем НАТО Марком Рютте. Генсек прокомментировал встречу на своей странице в X.
Он отметил важность региона Южного Кавказа.
«Провел хорошую беседу с премьер-министром Армении Николом Пашиняном в Давосе о продолжении диалога и сотрудничества НАТО и Армении. Регион Южного Кавказа важен для нашей глобальной безопасности. Я приветствую усилия по продвижению прочного мира между Арменией и Азербайджаном», – говорится в публикации.
Премьер-министр Никол Пашинян находится с двухдневным рабочим визитом в Швейцарии вместе с супругой Анной Акопян для участия во Всемирном экономическом форуме в Давосе.