Միլանի «Ինտեր» ակումբի կիսապաշտպան, 12-րդ անգամ Հայաստանի լավագույն ֆուտբոլիստ ճանաչված Հենրիխ Մխիթարյանը հայտարարել է, որ Հայաստանի հավաքական չի վերադառնա, հայտնում է «Ազատությունը»։
Նա նաև խոստացել է մեկ օր պատմել ճշմարտությունն այն մասին, թե ինչու է հեռացել։
«Պահը կգա, օրը կգա և բոլորն էլ կիմանան ճիշտը։ Կարող եմ ասել, որ ես կայացրել եմ այդ որոշումն իմ զգացմունքներից ելնելով, ոչ մեկն ինձ չի ստիպել։ Ուղղակի այդ պահին այդպես եմ որոշել, և այս պահին որոշումս փոխելու մտադրություն չունեմ»,–ասել է նա։
Նա հաջողություն է մաղթել հավաքականի տղաներին։
«Թող անեն առավելագույնը, որպեսզի դուրս գան այս իրավիճակից։ Իհարկե հեշտ չէ, բայց առաջին անգամը չէ, որ եղել ենք նման իրավիճակում։ Պետք է աշախատել, աշխատել և աշխատել»,–ասել է նա։
Մխիթարյանը նաև անդրադարձել այն հարցին, թե հնարավո՞ր է՝ մարզական կարիերայից հետո քաղաքականություն մտնի։ Նա նշել է, որ թողնում է այդ հարցը հետոյի։

Полузащитник миланского «Интера» и 12-кратный лучший футболист Армении Генрих Мхитарян заявил, что не вернется в сборную, сообщает «Азатутюн».
Он также намекнул, что однажды объяснит истинные причины своего решения.
«Настанет момент, придет день, и все узнают правду. Могу сказать, что это было мое личное решение, основанное на моих чувствах—никто меня не заставлял. В тот момент я так решил, и на данный момент менять решение не собираюсь»,—сказал он.
Мхитарян пожелал сборной Армении успехов.
«Пусть сделают все возможное, чтобы выйти из этой ситуации. Конечно, это нелегко, но мы уже бывали в подобных ситуациях. Нужно работать, работать и работать»,—отметил он.
Отвечая на вопрос о возможном участии в политике после завершения футбольной карьеры, Мхитарян заявил, что оставляет этот вопрос на будущее.