Միլանի «Ինտեր» ակումբի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը մեկնաբանել է «Յուվենտուսի» դեմ խաղում իր թիմի կրած պարտությունը (0:1)՝ նշելով, որ «Ինտերն» առաջին խաղակեսում բաց է թողել մի քանի լավ հնարավորություններ։
«Առաջին խաղակեսում մենք չօգտագործեցինք մեր հնարավորությունները: Ընդմիջումից հետո լավագույնս չխաղացինք, թեև շատ էներգիա ծախսեցինք, բայց սա ֆուտբոլ է»,- ասել է հայ ֆուտբոլիստը, գրում է Armsport-ը։
Երբ Մխիթարյանին հիշեցրել են նրա նախկին հայտարարությունը, թե «Ինտերին» հաղթելը անհնար է, նրան հարցրել են՝ պատրաստ է արդյոք կրկնել այդ խոսքերը։
«Ես միշտ կհավատամ իմ թիմակիցներին և մեր խաղին: Նույնիսկ առաջին խաղակեսում մեզ չպետք է հաղթեինք, և կարող էինք մի երկու գոլ խփել։ Մենք դրա համար վճարեցինք երկրորդ խաղակեսում: Ցավոք, չկարողացանք գոլ խփել։ Մեր նպատակները մնում են նույնը, նույնիսկ եթե մրցաշրջանն առաջ է գնում: Մենք միշտ պայքարում ենք տիտղոսների համար։ Եթե մեզ չհաջողվեց հաղթել մեկ խաղում, դա չի նշանակում, որ մենք դադարել ենք ֆավորիտ լինել»,- ասել է Մխիթարյանը։
Ֆուտբոլիստն ընդգծել է, որ թիմը դեռ չի հասկանում, թե այս մրցաշրջանում ինչու է նման դժվարությունների բախվում։
«Դժվար է բացատրել: Մենք չգիտենք, թե ինչ է կատարվում այս տարի: Մենք պայքարում ենք մեծ թիմերի դեմ, բայց աշխատում ենք հաղթելու համար մեզ սպասվող հանդիպումները»։
Հարցին, թե «Նապոլիի» և «Լացիոյի» ոչ-ոքին ազդե՞լ է թիմի մոտիվացիայի վրա, Մխիթարյանը պատասխանել է.
«Ես այդպես չեմ կարծում: Մենք չենք կենտրոնանում մեր հակառակորդների վրա. մենք կենտրոնացած ենք սեփական խաղի վրա: Ցավոք, մենք ողջ 90 րոպեի ընթացքում սուր չէինք, և դա բավարար չէ հանդիպումները հաղթելու համար: Պետք է ավելի շատ աշխատենք և հաղթենք խաղերում»,- եզրափակել է հայ կիսապաշտպանը։

Полузащитник «Интера» Генрих Мхитарян прокомментировал поражение своей команды от «Ювентуса» (0:1), отметив, что в первом тайме они упустили несколько хороших возможностей.
«В первом тайме мы не использовали свои моменты. После перерыва мы сыграли не лучшим образом, хотя потратили много энергии, но это футбол», — сказал армянский футболист, передает «Armsport».
Когда Мхитаряну напомнили его прежние слова о том, что «обыграть „Интер“ невозможно», его спросили, готов ли он повторить это утверждение.
«Я всегда буду верить в своих партнеров и нашу игру. Даже в первом тайме мы не должны были проигрывать и могли забить пару голов. За это мы заплатили во втором тайме. К сожалению, нам не удалось отличиться. Наши цели остаются неизменными, даже несмотря на ход сезона. Мы всегда боремся за титулы. Если мы проиграли один матч, это не значит, что мы перестали быть фаворитами», — отметил Мхитарян.
Футболист также подчеркнул, что команда пока не до конца понимает, почему в этом сезоне сталкивается с такими трудностями.
«Трудно объяснить. Мы не знаем, что происходит в этом году. Мы боремся с сильными командами, но работаем над тем, чтобы побеждать в следующих матчах».
На вопрос, повлияла ли ничья «Наполи» и «Лацио» на мотивацию команды, Мхитарян ответил:
«Я так не считаю. Мы не концентрируемся на наших соперниках, мы сосредоточены на своей игре. К сожалению, на протяжении всех 90 минут мы не были достаточно остры, а этого недостаточно для побед. Нам нужно работать больше и выигрывать матчи», — заключил армянский полузащитник.