Այսօր Երեւանում մեկնարկում է բռնցքամարտի աշխարհի պատանեկան առաջնությունը, որին, Հայաստանի Բռնցքամարտի ֆեդերացիայի վերջնական տվյալներով, մասնակցելու են 42 երկրների հավաքականներ:
Ինչպես հայտնում է Հայաստանի Բռնցքամարտի ֆեդերացիայի մամլո ծառայությունը, մրցաշարին չեն մասնակցելու նախկինում հայտ ներկայացրած 8 հավաքականներ, որոնք են` Վենեսուելայի, Թունիսի, Չեխիայի, Սլովակիայի, Նիգերիայի, Մոնղոլիայի, Գանայի եւ Բոտսվանայի հավաքականները:
Նշենք, որ հայտ ներկայացրած թիմերի սկզբնական քանակը 54 էր, բայց Մեքսիկայի, Արգենտինայի, Ուելսի եւ Թուրքմենստանի հավաքականները հրաժարվել են մասնակցությունից:
Այսպիսով, Երեւանում բռնցքամարտի աշխարհի պատանեկան առաջնությանը մասնակցում են 42 երկրների հավաքականներ, այդ թվում` Ալժիրի, Ավստրալիայի, Բելոռուսի, Բուլղարիայի, Չինաստանի, Թայվանի, Կիպրոսի, Կուբայի, Դոմինիկյան Հանրապետության, Անգլիայի, Էկվադորի, Ֆինլանդիայի, Գերմանիայի, Հունաստանի, Վրաստանի, Հունգարիայի, Հնդկաստանի, Իրանի, Իռլանդիայի, Իսրայելի, Ղազախստանի, Ղրղզստանի, Կորեայի, Լատվիայի, Լիտվայի, Մոլդովայի, Չեռնոգորիայի, Մարոկկոյի, Պուերտո-Ռիկոյի, Խորվաթիայի, Ռումինիայի, Ռուսաստանի, Շվեդիայի, Թայլանդի, Թուրքիայի, Ուկրաինայի, ԱՄՆ-ի, Ուզբեկստանի, Տաջիկստանի, Սերբիայի եւ Հայաստանի հավաքականները:

Сегодня в Ереване стартует юношеский чемпионат мира по боксу, в котором, по окончательным данным Федерации бокса Армении, примут участие сборные из 42 стран.
Как сообщает пресс-служба Федерации бокса Армении, на турнир не явились, ранее подавшие заявки, 8 сборных, в том числе сборные Венесуэлы, Туниса, Чехии, Словакии, Нигерии, Монголии, Ганы и Ботсваны.
Отметим, что начальное число заявленных команд достигало 54-х, но сборные Мексики, Аргентины, Уэльса и Туркменистана ранее отказались от участия.
Таким образом, в Ереван на юношеский чемпионат мира прибыли сборные из 42 стран, в том числе Алжира, Австралии, Белоруссии, Болгарии, Китая, Тайваня, Кипра, Кубы, Доминиканской Республики, Англии, Эквадора, Финляндии, Германии, Греции, Грузии, Венгрии, Индии, Ирана, Ирландии, Израиля, Казахстана, Киргизии, Кореи, Латвии, Литвы, Молдавии, Черногории, Марокко, Польши, Пуэрто-Рико, Хорватии, Румынии, России, Швеции, Таиланда, Турции, Украины, США, Узбекистана, Таджикистана, Сербии и Армении.