21 Փետրվար 2025 - 07:29 AMT
Հայաստանի բասկետբոլի հավաքականը աշխարհի առաջնության նախընտրական փուլի վերջին տուրում հյուրընկալվել է Ալբանիային։ Հանդիպումը կայացել է Տիրանայում՝ ավարտվելով Հայաստանի հավաքականը հաղթանակով։
Առաջին քառորդում Հայաստանի հավաքականը կարողացել է առավելություն ստանալ և այն պահպանել մինչև հատվածի ավարտը՝ 17:22: Չնայած Ալբանիայի թիմի ակտիվ խաղին երկրորդ քառորդում, հավաքականները մեծ ընդմիջման են գնացել 33:47 հաշվով՝ հօգուտ Հայաստանի, հայտնում է Արմենպրեսը։
Երրորդ և չորրորդ քառորդներում Հայաստանի թիմը պահպանել է առավելությունը՝ հաղթելով 70:91 հաշվով։
Աշխարհի առաջնության նախընտրական փուլի C դիվիզիոնում Հայաստանի հավաքականը զբաղեցրել է երկրորդ տեղը։ Առաջատարն Ավստրիան է, իսկ Ալբանիան եզրափակում է մրցաշարային աղյուսակը։

21 Февраль 2025 - 07:43 AMT
Сборная Армении по баскетболу встретилась с Албанией в заключительном туре предварительного раунда чемпионата мира. Матч состоялся в Тиране и завершился победой армянской команды.
В первом периоде армянская сборная сумела выйти вперед и сохранить преимущество до перерыва, завершив четверть со счетом 17:22. Несмотря на активную игру албанской команды во втором периоде, к большому перерыву счет был 33:47 в пользу Армении, сообщает «Арменпресс».
В третьей и четвертой четвертях армянская команда удержала лидерство и одержала победу со счетом 70:91.
В дивизионе C предварительного этапа чемпионата мира сборная Армении заняла второе место. Лидером стала Австрия, а Албания замкнула турнирную таблицу.