21 Փետրվար 2025 - 11:39 AMT
Թուրքիայի իշխող «Արդարություն և զարգացում» կուսակցությունից պատգամավոր Սելամի Ալթընոքն, անդրադառնալով Վիեննայում ՀՀ պատգամավորների հետ հանդիպմանը, այն արդյունավետ է անվանել։ Նա այդ մասին գրել է X-ի իր միկրոբլոգում։
«Մենք արդյունավետ հանդիպում ունեցանք մեր երկրի և հարևան երկրների հարաբերությունների վերաբերյալ։ Հուսով եմ՝ հանդիպումն օգտակար կլինի երկու երկրների համար»,- ասվում է գրառման մեջ։
Հանդիպումը տեղի է ունեցել ԵԱՀԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի շրջանակում։
Ավելի վաղ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Սարգիս Խանդանյանը հայտնել էր, որ հանդիպմանը քննարկվել են երկու երկրների միջև հարաբերությունների կարգավորմանը վերաբերող հարցեր, կողմերը կարևորել են տարածաշրջանի ճանապարհների և այլ ենթակառուցվածքների շուտափույթ ապաշրջափակումն ու տնտեսական հարաբերությունների զարգացումը։

21 Февраль 2025 - 11:52 AMT
Депутат правящей в Турции Партии справедливости и развития (АКР) Селами Алтынок назвал встречу с армянскими парламентариями в Вене продуктивной. Об этом он сообщил в своем микроблоге в X.
«Мы провели продуктивную встречу по вопросам отношений нашей страны с соседями. Надеюсь, встреча окажется полезной для обеих стран», — говорится в публикации.
Переговоры состоялись в рамках Парламентской ассамблеи ОБСЕ.
Ранее депутат армянского парламента Саргис Ханданян из фракции «Гражданский договор» сообщил, что на встрече обсуждались вопросы нормализации отношений между двумя странами. Стороны подчеркнули важность скорейшей разблокировки транспортных путей в регионе и развития экономических связей.