27 Փետրվար 2025 - 08:34 AMT
Հայաստանի առաջին ռակետ Էլինա Ավանեսյանը, որը զբաղեցնում է աշխարհի 45-րդ հորիզոնականը, WTA–500 մրցաշարի երկրորդ շրջանում տպավորիչ հաղթանակ է արձանագրել՝ առավելության հասնելով իսպանացի Ջեսիկա Բուզաս Մանեյրոյի նկատմամբ, ով գտնվում է 66-րդ հորիզոնականում։
Հանդիպումը կայացել է Մեքսիկայի Մերիդա քաղաքում, որտեղ Էլինան երկու սեթում էլ գերազանցել է մրցակցին՝ հաղթելով 6:1, 6:4 հաշվով։ Մրցախաղը շարունակվել է 1 ժամ 20 րոպե, հայտնում է Sputnik Արմենիան։
Հաջորդ փուլում Էլինա Ավանեսյանը կմրցի աշխարհի 103-րդ ռակետ, ավստրալացի Մայա Ջոյնթի հետ։ Վերջինս նախորդ խաղում 6:1, 6:2 հաշվով հաղթել է աշխարհի 20-րդ ռակետ Դոննա Վեկիչին՝ ապահովելով տեղը երրորդ շրջանում։

Первая ракетка Армении, Элина Аванесян, занимающая 45-е место в мировом рейтинге, одержала впечатляющую победу во втором раунде турнира WTA 500, обыграв испанку Джессику Бузас Манейро, находящуюся на 66-й позиции в мире.
Матч состоялся в Мериде, Мексика, где Аванесян доминировала в обоих сетах, выиграв со счетом 6:1, 6:4. Встреча продолжалась 1 час 20 минут, сообщает Sputnik Армения.
В следующем раунде Элина Аванесян встретится с 103-й ракеткой мира, австралийкой Майей Джойнт. В предыдущем матче Джойнт обеспечила себе место в третьем раунде, обыграв 20-ю ракетку мира, Донну Векич, со счетом 6:1, 6:2.