Ժնևի ՄԱԿ-ի գրասենյակում և այլ միջազգային կազմակերպություններում ՀՀ մշտական ներկայացուցիչ, դեսպան Հասմիկ Տոլմաջյանը մարտի 4-ին հանդիպել է Ժնևի քաղաքապետ Քրիստինա Կիթսոսի և Ժնև Հանրապետության և կանտոնի պետական խորհրդի նախագահ Նատալի Ֆոնտանեի հետ, տեղեկացնում է Շվեյցարիայում Հայաստանի դեսպանությունը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Ժնևի միջև փոխգործակցության զարգացման ուղիները։ Երկուստեք կարևորվել է դիվանագիտական, մշակութային ու տնտեսական կապերի ամրապնդման անհրաժեշտությունը։
Տոլմաջյանն շնորհակալություն է հայտնել Ժնևի կանտոնին և քաղաքային իշխանություններին՝ հայ ժողովրդի հետ համերաշխություն արտահայտող տարբեր նախաձեռնությունների համար, ինչպես նաև Լեռնային Ղարաբաղից տեղահանված անձանց տրամադրված մարդասիրական աջակցության և Ադրբեջանում ապօրինի պահվող հայ ռազմագերիների ու քաղաքացիական անձանց իրավունքների պաշտպանության հարցերի նկատմամբ ցուցաբերված ուշադրության համար։

5 Март 2025 - 14:10 AMT
4 марта Постоянный представитель Армении при отделении ООН в Женеве и других международных организациях, посол Асмик Толмаджян встретилась с мэром Женевы Кристиной Китсос и президентом Государственного совета Республики и кантона Женева Натали Фонтане, сообщает посольство Армении в Швейцарии.
В ходе встречи обсуждались пути развития сотрудничества между Арменией и кантоном Женева. Обе стороны подчеркнули необходимость укрепления дипломатических, культурных и экономических связей.
Толмаджян выразила благодарность кантону и городским властям Женевы за различные инициативы в знак солидарности с армянским народом, за гуманитарную помощь вынужденным переселенцам из Нагорного Карабаха, а также за внимание к вопросам защиты прав армянских военнопленных и гражданских лиц, незаконно удерживаемых в Азербайджане.