21 Մարտ 2025 - 12:44 AMT
Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը հայտարարել է, որ Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև համագործակցությունը չի ընդհատվել և չի կարող ընդհատվել։ Այդ մասին նա ասել է լրագրողների հետ զրույցում։
Նա այդպես է մեկնաբանելով հայկական մամուլում տարածված տեղեկություններն այն մասին, որ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանձնարարել է երկրի բոլոր պետական գերատեսչություններին վերականգնել կապերը Ռուսաստանի գործընկերների հետ, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին։
«Իրականում Ռուսաստանի և Հայաստանի հարաբերությունները չեն խզվել և չեն կարող խզվել։ Հայաստանը մեզ համար բարեկամ երկիր է, ինքնիշխան պետություն է, մեզ միավորում է շատ բան։ Եվ երկկողմ, և պատմական, և մշակութային առումներով, ինչպես նաև միասնական մասնակցությամբ նման կարևոր ինտեգրացիոն միավորման, ինչպիսին է Եվրասիական տնտեսական միությունը», – ասել է Պեսկովը լրագրողներին։

21 Март 2025 - 15:53 AMT
Пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков заверил, что взаимодействие между Россией и Арменией не прерывалось и не подлежит разрыву.
Об этом он заявил в беседе с журналистами, прокомментировав публикации армянских СМИ, в которых сообщалось, что премьер-министр Армении Никол Пашинян поручил всем государственным структурам страны восстановить контакты с российскими коллегами, сообщает РИА Новости.
«На самом деле отношения между Россией и Арменией не прерывались, они не могут прерваться. Армения — это дружественная для нас страна, это суверенное государство, нас очень многое объединяет. И в двустороннем плане, и в историческом, и в культурном плане, и в плане совместного участия в таком важном интеграционном объединении, как ЕврАзЭС», — сказал Песков журналистам.