27 Մայիս 2009 - 06:11 AMT
14 հավաքականներ չհասան բռնցքամարտի աշխարհի պատանեկան առաջնության քառորդ եզրափակչին, որն առաջին անգամ անցնում է Երեւանում` մայիսի 23-30-ը:
Մրցաշարից դուրս մնացած առաջին թիմը Անգլիայի հավաքականն էր, որի միակ ներկայացուցիչ Չարլի Էդվարդսը (46կգք/կ) առաջին իսկ մենամարտում տանուլ տվեց հայ բռնցքամարտիկ Կորյուն Սողոմոնյանին:
Մեկական բռնցքամարտիկի էին հայտագրել նաեւ Սերբիան, Չերնոգորիան, Թայլանդն ու Տաջիկստանը, որոնիցի միայն Չերնոգորիային հաջողվեց հասնել քառորդ եզրափակիչ:
Եզրափակչի մեկ ութերորդում իրենց ելույթներն ավարտեցին նաեւ Ալժիրի (2 բռնցքամարտիկ), Խորվաթիայի (6), Դոմինիկյան Հանրապետության (3), Հունաստանի (3), Իրանի (3), Ղրղզստանի (3), Լատվիայի (4), Մարոկկոյի (4), Պուերտո Ռիկոյի (5) եւ Շվեդիայի (2) հավաքականները:
Հիշեցնենք, որ բռնցքամարտի աշխարհի պատանեկան առաջնությանը մասնակցում են 42 երկրների հավաքականներ, ինչը ռեկորդային է այս մրցաշարի պատմության համար:

27 Май 2009 - 06:11 AMT
Представители 14 сборных не дошли до четвертьфинальных поединков юношеского первенства мира по боксу, впервые проходящего в Ереване с 23 по 30 мая 2009 года.
Первой командой, выбывшей с турнира, была сборная Англии, чей единственный представитель Чарли Эдвардс (в/к 46 кг) проиграл в первом же поединке армянскому боксеру Корюну Согомоняну.
По одному боксеру заявили также Сербия, Черногория, Тайланд и Таджикистан, из которых только Черногории удалось пробиться в четвертьфинал.
Одной восьмой финала завершили свои выступления также сборные Алжира (2 боксера), Хорватии (6), Доминиканской Республики (3), Греции (3), Ирана (3) Киргизии (3), Латвии (4), Марокко (4), Пуэрто Рико (5) и Швеции (2).
Напомним, что в юношеском первенстве мира по боксу, который впервые проходит в Армении, принимают участие сборные 42 стран. Это число является рекордным за всю историю этого турнира.