27 Մայիս 2009 - 11:29 AMT
Հայաստանի թեքվոնդոյի պատանիների հավաքականն այսօր մեկնարկում է Շվեդիայում կայանալիք Եվրոպայի առաջնությունում
Հայաստանի թեքվոնդոյի պատանիների հավաքականը մայիսի 26-ին գլխավոր մարզիչ` պարսիկ մասնագետ Ռահիմ Սամեխի գլխավորությամբ մեկնել է Շվեդիա, որտեղ մայիսի 27-31-ը սկանդինավյան ամենահարավային քաղաքում` Տրելեբորգեում կմասնակցի Եվրոպայի 17-րդ պատանեկան առաջնությանը:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին է հաղորդել Հայաստանի թեքվոնդոյի փոխնախագահ Վարդան Ղահրամանյանը, Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանը կներկայացնեն Հայկազ Սամվելյանը (59կգ/կ), Վահան Հարությունյանը (մինչեւ 55 կգ), Վարագ Աղաջանյանը (մինչեւ 51կգ), Գուրգեն Հարությունյանը (մինչեւ 63 կգ) եւ Վահագն Աղեկյանը (մինչեւ 67 կգ):
«Մենք միայն բարձր արդյունքներ ենք ակնկալում մեր մարզիկներից»,-ասել է Ղահրամանյանը:
Հայաստանի պատանիների հավաքականն Եվրոպայի առաջնությանը նախապատրաստվել է Իրանում, որտեղ մայիսի 7-21-ը ուսումնամարզական հավաք է անցկացրել:

27 Май 2009 - 11:29 AMT
Юношеская сборная Армении по таэквандо 26 мая под руководством главного тренера сборной иранского специалиста Рахима Самехи отбыла Швецию, где с 27 по 31 мая в самом южном городе крупнейшей скандинавской страны – Треллеборге примет участие в 17-ом юношеском чемпионате Европы.
Как сообщил PanARMENIAN.Net вице-президент Федерации таэквандо Армении Вардан Каграманян, Армению на ЧЕ будут представлять Айказ Самвелян (в/к 59 кг), Ваан Арутюнян (до 55 кг), Вараг Агаджанян (до 51 кг), Гурген Арутюнян (до 63 кг) и Ваагн Агекян (до 67 кг).
«Мы от наших спортсменов ожидаем только высоких результатов», – отметил Каграманян.
Юношеская сборная Армении к чемпионату Европы готовилась в Иране, где с 7 по 21 мая провела учебно-тренировочный сбор.