Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանն ասուլիսում անդրադարձել է իր գլխավորած կառույցին ուղղված քննադատություններին՝ հայտարարելով, որ ՀՖՖ-ի դեմ համակարգված արշավ է ընթանում և որ կա մի զանգված, որն ուզում է հավաքականի պարտությունները, որ քննադատության առիթ լինի։
«ՀՖՖ դեմ հստակ ծրագրված արշավ է ընթանում, շատ դեպքերում մեղադրանքներն ու ասեկոսները կապ չունեն իրականության հետ»,-ասել է նա, հայտնում է Panorama.am-ը։
Մելիքբեկյանը միևնույն ժամանակ ընդգծել է, որ դա չի նշանակում՝ իրենց աշխատանքն իդեալական է, չկա քննադատություն։
«Կա քննադատության բավական չափով։ Կառուցողական քննադատություն էլ կա»,–ասել է նա։
Նախագահն անդրադարձել է նաև Վրաստանի ազգային հավաքականից կրած վերջին երկու պարտություններին։
«Հասկանում ենք, որ դրանք ծանր պարտություններ են խոշոր հաշվով՝ հաշվի առնելով, որ վերջին երկու տարում մենք ոչ մի խոշոր հաշվով պարտություն չենք ունեցել։
Ֆեդերացիայի ամբողջ անձնակազմը, ֆուտբոլիստները, ծանր ենք տանում այս պարտությունները, շատ ավելի ծանր, քան շատերը, ովքեր դրանց մասին անընդհատ գրում են։ Իրականում կա մի զանգված, որը շատ ուզում է այդ պարտությունները տեսնել, որպեսզի քննադատության հերթական առիթը հանդիսանա։
Մենք հանդիպել ենք, քննարկել ենք խնդիրները։ Նորանշանակ մարզչին ժամանակ է պետք, բայց նա արդեն որոշ լուծումներ է առաջարկել, տվել գալիք անելիքների ծրագրերը»,–ասել է նա։
ՀՖՖ նախագահի խոսքով` ՀՖՖ-ն փորձում է հետևություններ անել այդ պարտություններից և հասկանալ՝ որոնք են այդ պարտությունների պատճառները:
«Բոլորը մեղավոր են այս պարտությունների համար`ամբողջ թիմը, մարզիչները, ՀՖՖ-ն»,-ասել է նա, հայտնում է Արմենպրեսը։
Մելիքբեկյանը նաև հայտարարել է, որ հրաժարական չի տալու։
«Ես ասել եմ՝ հրաժարական չեմ տալու։ Ամոթալի պարտություններ և այլն… նորից եմ ասում՝ ով ցանկանում է տեսնել ու լսել՝ տեսնում է, ով չի ցանկանում՝ չի տեսնում», – ասել է նա, հայտնում է Aysor.am-ը։
Վերջին շրջանում Հայաստանի ազգային հավաքականի խիստ քննադատության արժանացած ելույթներից հետո երկրպագուների ֆան-ակումբները կազմակերպել են տարբեր բողոքի ակցիաներ՝ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանի հրաժարականի պահանջով։
Ազգերի լիգայի անցումային փուլում Հայաստանի ազգային հավաքականը երկու խաղում միասին 9:1 հաշվով պարտություն է կրել Վրաստանի հավաքականից։

9 Апрель 2025 - 13:05 AMT
Президент Федерации футбола Армении (ФФА) Армен Меликбекян на пресс-конференции прокомментировал критику в адрес возглавляемой им структуры, заявив, что против ФФА ведётся организованная кампания, а также отметил: «Существует определённая группа, которая желает поражений сборной, чтобы появился повод для новой волны критики».
«Против ФФА проводится чётко спланированная кампания. Во многих случаях обвинения и слухи не имеют ничего общего с реальностью», — сказал он, передаёт Panorama.am .
При этом он подчеркнул, что это не означает, будто работа ФФА безупречна или лишена критики.
«Критики достаточно. Есть и конструктивная критика», — отметил Меликбекян.
Он также прокомментировал два последних поражения от сборной Грузии: «Понимаем, что это были тяжёлые поражения с крупным счётом, особенно учитывая, что за последние два года таких разгромов у нас не было».
«Вся команда федерации, футболисты, мы тяжело воспринимаем эти поражения — гораздо тяжелее, чем те, кто постоянно об этом пишет. На самом деле существует определённая группа, которая искренне хочет видеть такие поражения, чтобы использовать их как повод для критики», — добавил он.
По словам президента, ФФА анализирует причины этих поражений: «Виноваты все — вся команда, тренеры, Федерация футбола Армении», — отметил он, сообщает «Арменпресс».
Меликбекян также заявил, что не собирается подавать в отставку: «Я уже говорил — в отставку не подам. Позорные поражения и так далее… Повторяю: кто хочет видеть и слышать — видит, кто не хочет — не видит», — сказал он, передаёт Aysor.am .
В последние недели после резкой критики в адрес сборной Армении фан-клубы болельщиков провели акции протеста с требованием отставки президента ФФА Армена Меликбекяна. В переходном этапе Лиги наций сборная Армении потерпела два поражения от Грузии с общим счётом 1:9.