11 Ապրիլ 2025 - 09:01 AMT
Վրաստանի արտգործնախարար Մակա Բոճորիշվիլին ասել է Դելփոսի տնտեսական համաժողովի շրջանակներում անցկացված պանելային քննարկման ժամանակ հայտարարել է, որ Վրաստանը միշտ եղել է և լինելու է այն վայրը, ուր Հայաստանը և Ադրբեջանը կարող են գալ և օգտագործել որպես երկխոսության հարթակ։
Նա հավելել է, որ Վրաստանը մի քանի անգամ հայտարարել է, որ պատրաստ է իր ներդրումն ունենալ Ադրբեջան–Հայաստան հակամարտության վերջնական կարգավորման և խաղաղության համաձայնագրի ստորագրման գործում՝ տարածաշրջանում կայուն խաղաղություն ապահովելու նպատակով, հայտնում է 1tv.ge-ն։
«Մենք պատրաստ ենք նպաստել երկու գործընկերների՝ երկու հարևանների հետ հարաբերությունների ամրապնդմանը։ Վրաստանը և Թբիլիսին միշտ եղել են և լինելու են այն վայրը, որտեղ երկու կողմերը՝ Հայաստանը և Ադրբեջանը, կարող են գալ, Վրաստանը կարող են օգտագործել որպես երկխոսության վայր, և վրացական կողմը միշտ կաջակցի այս գործընթացին՝ ի շահ տարածաշրջանում վերջնական կայուն խաղաղության հաստատման», – ասել է Բոճորիշվիլին։

Министр иностранных дел Грузии Мака Бочоришвили во время панельной дискуссии в рамках Дельфийского экономического форума заявила, что Грузия всегда была и будет местом, где Армения и Азербайджан могут вести диалог.
Она подчеркнула, что Грузия неоднократно заявляла о своей готовности содействовать окончательному урегулированию армяно-азербайджанского конфликта и подписанию мирного соглашения, чтобы обеспечить устойчивый мир в регионе, сообщает 1tv.ge.
«Мы готовы способствовать укреплению отношений с двумя соседями и партнерами. Грузия и Тбилиси всегда были и останутся местом, где обе стороны — Армения и Азербайджан — могут вести диалог. Грузинская сторона всегда будет поддерживать этот процесс ради установления устойчивого и прочного мира в регионе», — заявила Бочоришвили.