19 Ապրիլ 2025 - 10:35 AMT
Շոն Քոմբսի, որն առավելապես հայտնի է որպես ռեփեր Դիդի, դատավարությունը կսկսվի մայիսի 5-ին։ Նրան մեղադրում են սեռական բռնության համար։ Ինչպես հաղորդում է NBC հեռուստաընկերությունը, հղում անելով դատական փաստաթղթերին, դատարանը մերժել է փաստաբանների դիմումը դատավարությունը երկու ամսով հետաձգելու վերաբերյալ՝ պաշտպանությանն ավելի լավ նախապատրաստվելու համար, հայտնում է Eurasia Daily-ն։
Քոմբսը հայտնվել է մի շարք աղմկահարույց դատական գործերի թիրախում, որոնցով նրան մեղադրում են սեռական ոտնձգությունների, բռնության և մարդկանց ապօրինի ազատազրկման մեջ։ Հետաքննության համաձայն՝ ենթադրյալ հանցագործությունները տեղի են ունեցել 2000-ից մինչև 2022 թվականներին՝ Նյու Յորքում, Լոս Անջելեսում և Լաս Վեգասում։ Այս դեպքերի մեծ մասը կապված է Դիդիի կազմակերպած սկանդալային երեկույթների հետ։
Ավելի վաղ Նյու Յորքի դատարանը Քոմբսին մեղադրանք էր առաջադրել մարդկանց սեռական շահագործման նպատակով վաճառքի, կազմակերպված հանցավոր գործունեության և պոռնիկություն ներգրավելու համար։ Երգիչը կտրուկ հերքել է բոլոր մեղադրանքները։ Ներկայումս նա գտնվում է Բրուքլինի դաշնային քննչական մեկուսարանում՝ սպասելով դատավարության մեկնարկին։

Рэпер Шон Комбс, более известный публике под сценическим именем Diddy, предстанет перед судом 5 мая в Нью-Йорке по обвинениям в сексуальном насилии. Как сообщает телеканал NBC со ссылкой на судебную документацию, судья отклонил ходатайство адвокатов музыканта о переносе заседания на два месяца для более тщательной подготовки защиты.
Согласно материалам телеканала, защита Diddy настаивала на переносе процесса, однако судебная инстанция отклонила эту просьбу, оставив назначенную дату без изменений. Шон Комбс, оказавшийся в центре серии громких исков, обвиняется в сексуальных преступлениях, а также в незаконном удержании людей против их воли, физическом насилии и домогательствах. По данным следствия, предполагаемые преступления были совершены в период с 2000 по 2022 год в таких городах, как Нью-Йорк, Лос-Анджелес и Лас-Вегас. Большинство эпизодов, как отмечается, связаны с вечеринками, организованными самим рэпером, передает EurAsia Daily.
Ранее власти Нью-Йорка также предъявили Комбсу обвинения в торговле людьми с целью сексуальной эксплуатации, организации преступной деятельности и вовлечении в проституцию. Все обвинения музыкант категорически отвергает. В настоящий момент он ожидает начала процесса, находясь в федеральном следственном изоляторе Бруклина.