Վրաստանի նախագահ Միխայիլ Կավելաշվիլին ապրիլի 28–ին պաշտոնական այցով կժամանի Հայաստան։
Վրաստանի նախագահը հանդիպում կունենա Հայաստանի Հանրապետության նախագահի հետ։ Նախատեսվում է, որ Միխայիլ Կավելաշվիլին և Վահագն Խաչատուրյանը կանցկացնեն երկկողմ հանդիպում առանձին ձևաչափով, այնուհետև ընդլայնված կազմով, որից հետո հանդես կգան համատեղ հայտարարություններով՝ ԶԼՄ-ների համար, հայտնում է Sputnik-georgia-ն։
Կավելաշվիլիի այցի ընթացքում նախատեսված են նաև հանդիպումներ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ամենայն Հայոց կաթողիկոս Գարեգին Բ–ի հետ։
Վրաստանի նախագահի պատվիրակության կազմում ընդգրկված են Վրաստանի նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Քեթևան Կվինիկաձեն, արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Լաշա Դարսալիան, Վրաստանի խորհրդարանի նախագահի առաջին տեղակալ Գեորգի Վոլսկին, ինչպես նաև խորհրդարանի պատգամավորներ Սամվել Մանուկյանը, Սումբատ Կյուրեղյանը և նախագահի միջազգային հարաբերությունների գծով խորհրդական Լուկա Էհվայան։

28 Апрель 2025 - 09:32 AMT
Глава грузинского государства проведет встречу с президентом Армении. Ожидается, что Михаил Кавелашвили и Ваагн Хачатурян проведут двустороннюю встречу в узком формате, затем состоится заседание в расширенном составе, после чего они выступят с совместными заявлениями для СМИ, сообщает «Спутник-Грузия».
В рамках визита также предусмотрены встречи Кавелашвили с премьер-министром Армении Николом Пашиняном и Католикосом всех армян Гарегином II.
В состав делегации президента Грузии входят руководитель аппарата президента Кетеван Квиникадзе, заместитель министра иностранных дел Лаша Дарсалия, первый заместитель председателя парламента Грузии Георгий Волски, а также депутаты парламента Самвел Манукян, Смбат Кюрегян и советник президента по международным отношениям Лука Эхвая.