Ապրիլի 28–ին Թբիլիսիում մեկնարկել են ՆԱՏՕ-ի բազմազգ զորավարժությունները, որոնց մասնակցում են նաև հայ սպաներ։ Այդ մասին հաղորդել է Վրաստանի Հանրային հեռուստաընկերությունը՝ հղում անելով երկրի ՊՆ-ի հաղորդագրությանը։
Ըստ նույն աղբյուրի՝ զորավարժություններին մասնակցում են զինվորականներ 17 տարբեր երկրներից, այդ թվում՝ Հայաստանից, Ադրբեջանից, Թուրքիայից, Եվրամիության անդամ պետություններից և Թունիսից, գրում է «Ազատությունը»։
«Զորավարժության նպատակն է պատրաստել բրիգադի մակարդակով բազմազգ ստորաբաժանում՝ վրացական կողմի ղեկավարությամբ՝ պլանավորման և ճգնաժամային գործողություններ իրականացնելով», – ասված է վրացական կողմի հաղորդագրությունում։

28 апреля в Тбилиси стартовали многонациональные учения НАТО, в которых принимают участие также армянские офицеры, сообщает Общественное телевидение Грузии со ссылкой на Министерство обороны страны.
По данным источника, в учениях участвуют военнослужащие из 17 стран, включая Армению, Азербайджан, Турцию, государства-члены Европейского союза и Тунис, пишет «Азатутюн».
«Цель учений — подготовить многонациональное подразделение бригадного уровня под руководством грузинской стороны с акцентом на планирование и действия в условиях кризиса», — говорится в сообщении Министерства обороны Грузии.